Modanın Kalbi İtalya’dan İzmir’e Çıkarma

İzmir İtalyan Ticaret Odası bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan IF Wedding Fashion İzmir için dördüncü kez İtalya’dan alım heyeti getiriyor.Konuklar 6 şehirden

İtalya’dan fuara her geçen yıl Türk gelinlik, damatlık üreticileriyle iş yapmak için gelen firma sayısında artış olduğunu kaydeden İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rebii Akdurak, özellikle Milano, Roma, Verona, Perugia, Bari ve Lecce gibi moda şehirlerinden temsilcilerin katıldığını vurguladı.

İzmir İtalyan Ticaret Odası olarak fuara 3 senedir ziyaretçi heyeti organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Akdurak, “Bu süre içinde katılan firmalar çok verimli işbirlikleri kurdu. Yüksek seviyelerde anlaşmalar yapıldı. Temsilciler Türkiye’yi her sene ziyaret etmek istediklerini bildiriyorlar. Gelinlik-damatlık üreticisi Türk firmalar da İtalyan alıcılar ile bu sayede çok güzel bir işbirliği ortamı yakaladılar” dedi.

"Gönüllü elçiliğini yaptık"

İtalya’ya gerçekleştirdikleri seyahatlerde İzmir ve IF Wedding Fuarını’nın adını duyurarak, gönüllü elçilik yaptıklarını ifade eden Rebii Akdurak, “Oda olarak, İzmir’in Marble’dan sonra If Wedding Fuarı ile İtalya’da tanınır hale gelmesi için çalışmalar yapıyoruz. İzmir gelinlik ve damatlık üretimi konusunda da tanınmaya başladı. Bu faaliyetlerimizin neticesi olarak da İzmir İtalyan Ticaret Odası’nın personeli Fuar’a gelen İtalyan heyete iki gün boyunca refakat edecek” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Moda, izmir moda, italya moda, İzmir İtalyan Ticaret Odası, IF Wedding Fashion, gelinlik, damatlık üreticileri, Rebii Akdurak, İzmir gelinlik ve damatlık üretimi, izmir gelinlik fuarı, gelinlik fuarı, düğün hazırlıkları