Mersinli'de Geri Sayım Başladı

Her semtte bir semt merkezi hedefiyle yola çıkan Konak Belediyesi, temelini 2014 yılının aralık ayı sonunda attığı Mersinli Semt Merkezi'ni tamamlamak üzere çalışmalarına hız verdi.Bölge halkının heyecanla beklediği merkezin inşaatının yüzde 80’lik bölüm tamamlandı. Merkezin hizmete girmesiyle birlikte Konak Belediyesi’nin mevcut semt merkezi sayısı sekize çıkacak.

Bölge Halkının Rüyası

Büyük bir hızla yürüyen inşaat çalışmalarında sona gelindiğini belirten Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, merkezin hizmete girmesiyle birlikte bölgeye belediye elinin değeceğini söyledi. İlçe sınırları içerisinde yaşayan kadınların semt merkezleri aracılığıyla sosyal yaşama katılırken, aynı zamanda verilen meslek edindirme, el sanatları, hobi ve beceri kursları ile de üretim yaparak aile ekonomisine destek olduklarını belirten Başkan Pekdaş, Konak Belediyesi’nin mevcut semt merkezlerinden her yıl binlerce kişinin faydalandığını söyledi. Semt merkezlerinin sadece kadınlara yönelik hizmetler vermediğini de vurgulayan Pekdaş, başta Bizim Çocuklar Projesi olmak üzere çocuk ve gençlere yönelik pek çok çalışmanın da yine semt merkezlerinde yürütüldüğünü belirtti. Mersinli Semt Merkezi’nin de bölgedeki önemli bir ihtiyacı gidereceğini de dile getiren Başkan Pekdaş, “Mersinli İzmir'in en tarihi semtlerinden birisi. Biz bu tarihi tekrar canlandırmak için bir adım attık. Konak Belediyesi olarak sekizinci semt merkezimizi burada açacağız” dedi.

Örnek Bina

Mersinli Mahallesi 2814 sokak girişinde bulunan arazi üzerinde375 metrekare inşaat alanına sahip ve 3 katlı olarak planlanan semt merkezi sadece kadınlara değil bölgedeki çocuk ve gençler de hizmet verecek. 11 yıldır Mersinli halkının hayallerini süsleyen merkez açıldığında bölge halkının buluşma noktası olacak. Bölgeye belediye eliyle hizmet götürecek Mersinli Semt Merkezi, modern ve çevreye duyarlı mimarisiyle de örnek bir bina olacak. Kısa bir sürede kaba inşaatının büyük bölümü tamamlanan binanın önümüzdeki birkaç ay içinde hizmete açılması öngörülüyor. Konak Belediyesi Mersinli’nin ardından semt merkezi olmayan bölgelere yönelecek.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER mersinli izmir, izmir mersinli, her semte merkez izmir, izmir her semte merkez, Konak Belediyesi, Konak Belediyesi izmir, Mersinli Semt Merkezi izmir, izmir etkinlikleri, izmir cemiyeti