Köklü Geçmiş ve Kaliteli Eğitimle Gelen Başarı

1954 yılında kurulan ve Cumhuriyetçi çağdaş bireyler yetiştirmeyi ilke edinen Çamlaraltı Koleji, 62'nci yılında, her geçen gün sayısı artan kolejler içinden köklü ve kaliteli eğitim anlayışıyla sıyrılmayı başarıyor.62 yılı geride bırakan nadir eğitim kurumlarından biri olduklarını kaydeden Genel Müdür Gülçağ Gençer, Çamlaraltı Koleji'nin yönetiminde aktif görev alan aile fertlerinin tamamının üç kuşaktır eğitimci olduğunu söyledi.

Sayısı giderek artan özel okullara da değinen Gençer,  "Her gün İzmir ve Türkiye'de yeni bir kolejin adını duyar olduk. Sürekli artan özel okul sayısı, çocuğuna iyi bir gelecek hazırlamak isteyen velilerin de dikkatini çekiyor. Çamlaraltı Koleji, eskiden olduğu gibi köklü geçmişi, bilinirliği, kaliteli eğitim anlayışı ve hem akademik hem de sosyal alanlarda elde ettiği başarılarıyla bilinçli velilerin tercihi olmayı başarıyor. Çünkü biz Çamlaraltı Koleji olarak öğrencilerimize, bireysel farklılık ve gelişim özelliklerinin önemsendiği ve kendilerini geliştirme fırsatlarının yaratıldığı kişiye özgü eğitim veriyoruz" diye konuştu.

Öğrencilerin Geleceği Çamlaraltı’nda Emin Ellerde...

Öğrencileri, yetenekli oldukları ve kariyerlerine devam etmek istedikleri alanda temeli sağlam, ufku geniş ve donanımlı bilgi birikimleriyle yetiştirdiklerini kaydeden Gençer şunları söyledi: "Hem ulusal, hem de uluslararası platformlarda yüksek başarı gösteren Çamlaraltı Koleji öğrencileri, Atatürk ilkelerine bağlı, eleştirel düşünmeyi bilen, sosyal becerilerle donanmış ve etkin iletişim kurabilen, ahlaklı bireyler olarak yollarına devam ediyor. İzmir’de üç yabancı dil öğretiminin zorunlu olduğu tek kurum olan okulumuzda öğrencilerimiz, üç yabancı dil öğrenerek ve uluslararası birçok proje sayesinde farklı kültürleri tanıyarak, farklı bakış açılarının sunduğu zenginlikten faydalanma fırsatı yakalıyor. Bunun yanı sıra; Mind Lab, Speed Stacks gibi dallarda ulusal ve uluslararası karşılaşmalarda farkımızı ortaya koyuyoruz. 62 yıldır olduğu gibi gelecekte de her öğrencimizi yetenekleri, ilgi alanları ve başarısı doğrultusunda en doğru şekilde yönlendirmek ve geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz" dedi.

62 Yıldır Sorumluluğumuzun Bilincindeyiz

Çamlaraltı Koleji'nin, yenilikçi çizgisi ve projeleriyle eğitim yolculuğuna devam ettiğini vurgulayan Gülçağ Gençer sözlerini şöyle sürdürdü: "İzmir’in en eski eğitim kurumlarının başında gelen okulumuz, 62'nci kuruluş yılında da artan sorumluluğunun bilincinde, deneyimli eğitim kadrosu ve bilinçli veli portföyüyle doğru, başarılı ve Atatürkçü çizgisinden sapmadan yolunda ilerlemeye devam edecek" dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Çamlaraltı Koleji İzmir, İzmir Çamlaraltı Koleji, Gülçağ Gençer, İzmir Eğitim Kurumları, İzmir Cemiyeti