Katlanır Bisikletle Keyfinizi Katlayın!

Sundu Bisiklet Yöneticisi Hüsnü Sundu, İzmir'de vapur, otobüs, metro gibi toplu taşıma araçlarına bisikletlerin alınmaya başlamasıyla birlikte kent içinde bisiklet kullanım sıklığının arttığını söyledi.Ev ve iş arasında bisiklet kullanımının yoğunlaştığına dikkat çeken Sundu, şehirdeki trafik sorununa çözüm olan bisikletlerin hem kullanışlı hem de çevreci olduğunu dile getirdi.

Kent içinde taşıma kolaylığı sağlayan katlanır bisikletlerin satışının, 5 yıl öncesine oranla 10 kat yükseldiğini kaydeden Hüsnü Sundu, "Katlanır bisikletler gerek taşıma kolaylığı, gerekse normal bisiklete oranla hafifliği nedeniyle tercih ediliyor. Evin içinde ve arabanın bagajında da fazla yer kaplamıyor. Saklaması kolay olduğu için hırsızlığa karşı daha güvenli" diye konuştu.

Günlük yaşamda bisiklet kullanımının daha fazla tercih edilmeye başlamasını, hem sektör hem de kent trafiği ve çevre adına sevindirici bir gelişme olarak nitelendiren Sundu, Carraro, Bianchi, Mosso, Dahon ve Brompton gibi dünya markalarının katlanır bisiklet modellerini 970 ile 8 bin TL. aralığında satışa sunduklarını sözlerine ekledi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Hüsnü Sundu, Carraro, Bianchi, Mosso, Dahon, Brompton, izmir bisikletçileri, izmir en iyi bisiklet markaları, izmir iş dünyası, izmir cemiyeti