Kadın Yöneticinin Azmi Başarıyı Getirdi

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği üyesi Seyfeli Dış Ticaret, Türkiye’de hızla büyüyen organik giyim ürünleri ihracatında gösterdiği başarı ile madalya kazandı.İç pazarda da Organik Republic markasını yeni oluşturan firmaya EİB’de düzenlenen törenle bronz madalyası takdim edildi. Seyfeli Dış Ticaret Pazarlama Müdürü Seray Seyfeli bronz madalyasını, Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Turan Göksan’ın elinden aldı.

Geçen yıl 1.4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştiren Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon ihracatçı Birliği üyelerinin ödüllendirdiği törende, Seyfeli Dış Ticaret, 2014 yılında gerçekleştirdiği 4 milyon dolarlık ihracatla ödüle layık görüldü.

2 yılda yüzde 60 büyüme

Fransa, Avusturya, Almanya ve İngiltere’ye organik giysi ihracatı gerçekleştirdiklerini dile getiren Seyfeli Dış Ticaret Pazarlama Müdürü Seray Seyfeli, son 2 yılda yüzde 60 büyüme gerçekleştirdiklerini söyledi. 2014 yılının da ihracatları açısından çok başarılı geçtiğini ifade eden Seyfeli, her yıl yüzde 30 büyüme hedefleri olduğunu kaydetti.

Organik giysi üretimi ve ihracatının her geçen gün arttığını, bu konuda Avrupa ülkelerinde seminerler de verdiğini anlatan Seyfeli, “Ben yabancı dil avantajımı da kullanarak portföyümüze katılan yeni müşterilerle ihracatımızı sürekli artırıyoruz. Şu anda bebek, çocuk, bayan ve erkek organik giysi üretimi yapıyoruz. Organik giyimin sağlık açısından faydaları bilindikçe bu tür ürünlere talep artıyor. Bizde pazarın büyümesi için bundan sonra da çalışmalarımızı hızlandıracağız” dedi.

Yeni marka

İç piyasada bebeklere yönelik organik giysilerin tercih edildiğini vurgulayan Seyfeli, çocuk, erkek ve kadınlar için de organik giysi talebinin bilinçlenme ile birlikte artacağını söyledi. İhracatta gösterdikleri başarı ile birlikte iç piyasada da Organik Republic markasını oluşturduklarını anlatan Seyfeli, “Önümüzdeki günlerde markamıza yatırım yapacağız. İleriki dönemde mağazalaşmayı da planlıyoruz. Şu anda iç pazarda bir pazarlama ağı eksikliği var. Doğru zamanda, doğru strateji ile Türk halkının da alerji yapmayan, cilt hastalıklarına neden olmayan organik giysilere erişebilir olmasını sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, Seyfeli Dış Ticaret, organik giyim ürünleri, Organik Republic, Seray Seyfeli, Turan Göksan, Organik giyim, organik giyim faydaları, Türkiye organik giyim, İzmir organik giyim