İzmirli Kahraman'a İngiltere'den Ödül

İzmirli eğitimci Hatice Ece Kahraman, 5 yaşından 75 yaşına kadar uzanan yaş gruplarına İngilizce dil eğitimi sağlayan iş modeli ile ödül aldı.British Council tarafından İngiltere Başkonsolosluğunda düzenlenen törenle Kahraman, Education UK Alumni Awards’tan İzmir'e ödül getirdi.
British Council tarafından İngiltere Başkonsolosluğu İstanbul’da düzenlenen Education UK Alumni Awards’ta İzmirli eğitimci Hatice Ece Kahraman, dil eğitimi sağlayan iş modeli olan Big Ben College ile en iyi girişimcilik ödülü alan üç girişimciden biri oldu.

Etkinliğin, Education UK ve British Council tarafından Türkiye'de ilk defa düzenlendiğini ve İngiltere'nin önde gelen üniversitelerinden mezunlarının değerlendirmeye alındığını belirten Birkbeck University of London mezunu Kahraman, bu ödülün İzmirli birçok gence örnek olacak nitelikte olduğunu söyledi.
İngiltere’ye öğrenci olarak gittiği yıllarda öğrenciliğini sürdürürken diğer taraftan part-time işlerde çalıştığını anlatan Kahraman, "Bunların arasında, gıda firmasında satış temsilciliği, fast food restoranda sipariş elemanı, broşür dağıtımcılığı ve sonrasında ünlü bir business danışmanlık firmasında danışmanlık vardı. Tüm bu farklı sektörler girişimcilik yönümü geliştirdi ve sonraki yıllarda beni kendi işimi yapmaya sevk etti" dedi.

Eğitimci iş ortağı Hülya Kahraman Yurttaş ile Balçova’dan sonra, İzmir’deki ikinci şubesini Buca’da açtığını belirten Kahraman, "Türkiye’nin diğer şehirlerinde de şube açmayı ve önde gelen İngiliz okullarıyla ortak bir eğitim şirketi kurmayı amaçlıyorum. Birkbeck’in bana profesyonel hayatımın her alanında faydalandığım yetenekler kattığını düşünüyorum. Yeni bir şirketin kurulması ve geliştirilmesi, ekip ve risk yönetimi, şirkete uluslararası boyut kazandırma ve Birleşik Krallık’tan eğitim kurumlarıyla ortaklıklar kurma edindiği bu özelliklerin başında geliyor. Ödülü aldığım için çok mutluyum. Big Ben College kaliteli dil eğitiminin ve yurtdışında eğitimin doğru adresi olduğunu bu özel ödül töreniyle bir kez daha gösterdi" diye konuştu.

Education UK Alumni (Mezun) Ödülleri Nedir?

Education UK Alumni Ödülleri son 10 yılda Birleşik Krallık’ta eğitim almış kişilerin başarılarını tescilleyen uluslararası bir organizasyondur. Education UK Alumni Ödülleri’nin amacı, Birleşik Krallık’ta okumuş olan mezunları, iş dünyasından profesyonelleri, girişimcileri ve toplum önderlerini ödüllendirmektir.

Ödüller iki kategoriye ayrılmaktadır; Profesyonel Başarı Ödülü – Kendi alanlarında liderlik ve başarıları sayesinde sivrilen mezunlara verilen, Girişimcilik Ödülü – Büyüme potansiyeli olan, yenilikçi iş fırsatlarını ortaya çıkaran ya da böylesi fırsatlara katkıda bulunacak aktif faaliyetlerde bulunan mezunlara verilen ödüldür.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Hatice Ece Kahraman, British Council, Education UK Alumni Awards, Big Ben College İzmir, İzmir Big Ben College, Hülya Kahraman Yurttaş, Balçova İzmir, Buca İzmir, İzmir İş Dünyası, İzmir Etkinlikleri