HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 28 Mayıs 2018

İzmir’in Yeni Yıldızı

Magazinizmir
İzmir’de 30 yılı aşkın süredir hizmet veren Özemeksan İnşaat, Bornova’da hayata geçirdiği 'İkon Tower' projesiyle sektörde ezber bozuyor.

Devir değişti, büyük balığın küçüğü yediği dönem geride kaldı. Artık hızlı, farkındalık yaratan ve kaliteli iş yapanın bir adım öne çıktığı bir süreç yaşıyoruz. Rekabet koşulları ne kadar ağır olursa olsun bu mantıkla hareket eden firmalar bir adım öne çıkıyor. İşte bunlardan biri de Özemeksan İnşaat. 30 yılı aşkın sürede İzmir’in çeşitli bölgelerinde binin üzerinde konuta imza atan firma, şimdi de Bornova’da ‘İkon Tower’ı hayata geçiriyor.

Her Ayrıntı Titizlikle Düşünüldü

13 yaşından beri sektörün içinde yer alan Özemeksan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Binali Özbaykız, bugüne kadarki bilgi, birikim ve tecrübelerinin bir eseri olan İkon Tower’a tüm ekip olarak ciddi zaman ayırdıklarını dile getirdi. Özbaykız, "1+1’den 4+1’e kadar farklı metrekare seçeneklerinin olduğu projemizde 346 bağımsız bölüm bulunuyor. Kullandığımız her ayrıntıda çağın gereksinimlerini göz önünde tuttuk. Örneğin, 10 bin metrekare otopark alanı ile araçlar için tahsisli kapalı otopark alanları yarattık" dedi.

Malzeme kalitesinin yanında renk uyumlarına da özen gösterdiklerini vurgulayan Binali Özbaykız, "Bütün bu titizliğin yanı sıra 2 bloktan oluşan projemizde 9 katlı blokla yatay yaşam konseptini öne çıkarırken, 36 katlı kule yapısıyla da dikey yaşam konforunu müşterilerimize sunmayı hedefledik. Ekibimle beraber ciddi zaman ayırdığımız ve ürün uygulamalarında görerek nihai sonuca vardığımız zorlu ama bir o kadar da keyifli bir süreç geçirdik. Çıkan sonuç hepimizi memnun etti. İkon Tower, her şeyden önce ailenizle güven içinde yaşayabileceğiniz, çocuklarınızın zengin sosyal alanlarında keyifle vakit geçirebileceği bir proje” diye konuştu.

Malzemeleri Bizzat Kendisi Seçti

İkon Tower’ın konumu, mimarisi, kalitesi, kullanışlı daire seçenekleri ve sosyal alanları ile çok özel bir proje olduğunun altını çizen Özbaykız, müşteri beklenti ve davranışları doğrultusunda her noktasının özel olarak tasarlandığını paylaştı. “Benim için önemli olan bir nokta var ki, yaşadığınız ev kendinize olan değeri gösterir” diyen Binali Özbaykız, “Her projemizde olduğu gibi İkon Tower oluşurken de bu felsefe ile yola çıkıldı. Daha önce hayata geçirdiğimiz projelerimizde olduğu gibi İkon Tower’da da maksimum gün ışığını almanızı sağlayacak geniş pencereler, ferah yaşam alanları ve en önemlisi memnuniyeti en üst seviyeye taşıyan teslim sonrası hizmetlerimizle müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz” diyerek, projeye bakış açılarını aktardı.

Binali Özbaykız

Güvenliğe Büyük Önem Verildi

Tamamı konuttan oluşan projenin yüzde 50 gibi büyük bir oranının 3+1 ve 4+1 daire tiplerinden oluştuğunu paylaşan Binali Özbaykız, güvenliğe çok büyük önem verdiklerini, 50 metre uzunluğunda ve 120 santimetre çapında betonarme kazıklar kullanarak binanın temel sistemini güçlendirdiklerini, böylece güvenlik sorununu ortadan kaldırdıklarını belirtti. Ayrıca, doğramalarda sektörünün öncü firmalarıyla çalıştıklarını kaydeden Özbaykız “Geniş, ferah bir iç ortam yarattık. ‘Smart Slide Sistemi’ni tercih ederken, Ege Bölgesi’nde bu seriyi ilk uygulayan firma olduğumuzu bilmek ayrı bir keyif verdi” dedi.

İlk Etapta Hayat Başladı

İkon Tower’da ilk etap teslimlerin başladığını, ikinci etabın ise 2019’un Haziran ayında teslim edileceğini söyleyen Binali Özbaykız, “Bornova’nın yanı sıra Alaçatı’dada irtibat ofisi açtık. Hemen teslim avantajı ve özel ödeme seçenekleriyle satışlarımız hızla devam ediyor” ifadelerini kullandı.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN