İzmir’de “Hint Rüzgarı” Esecek

Bu yılki Enternasyonal Fuar’ın “ağır konuğu” Hindistan, İzmir’e 50’den fazla firmayla birlikte adeta “çıkarma” yapacak. Hintli girişimciler, İzmir iş dünyası temsilcileriyle ortak iş forumunu da katılacak.Geçtiğimiz ay göreve başlayan Hindistan’ın Ankara Büyükelçisi Rahul Kulshreshth, İzmir’e gerçekleştirdiği ilk resmi ziyaret kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bir araya geldi. Ülkesi Hindistan’ın 83. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda “Focus Ülke” olarak yer alacağını hatırlatan konuk Büyükelçi, 50’den fazla Hint firmasının fuara katılacağını dile getirdi. Büyükelçi, aynı zamanda İzmir Ticaret Odası ile birlikte bir iş forumu düzenleyeceklerini ve bu foruma da çok yüksek bir katılım beklediklerini söyledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu da Hindistan gibi büyük bir ülkenin İzmir Enternasyonal Fuarı’na ilgisinden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Fuarı düzenleyen kurum olarak ihtiyaç duyduğunuz her konuda taleplerinizi karşılamaya hazırız” dedi.

Dünyanın 3. büyük ekonomisi
Dünya Bankası’nın hazırladığı son Uluslararası Karşılaştırma Programı’na göre Çin, ABD ekonomisini beklenenden çok daha kısa sürede, 2014’te geçerek dünyanın en büyük ekonomisi olurken, Hindistan da Japonya’yı geçerek 3’üncü sıraya yerleşecek. 1.3 milyara yaklaşan nüfusu ile Çin’den sonra dünyanın en kalabalık ülkesi olan Hindistan, 2005 yılındaki rapora göre dünyanın en büyük 10’uncu ekonomisiydi.

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER hint, fuar, hint rüzgarı, izmir, yatırım, şirket, Rahul Kulshreshth, büyükelçi, hindistan, çin, ABD, firma, izmir enternesyanol fuarı