İzmir Çankaya'daki Yıldızhan Otel "Hilton" oldu

Ünlü türkücü İzzet Yıldızhan tarafından İzmir Çankaya'da yaptırılan 21 katlı Yıldızhan Otel, otel sektörünün tanınan markalarından Hilton ile franchising anlaşması imzaladı.Yıldızhan Otel adı "DoubleTree by Hilton" olarak değiştirildi. İzzet Yıldızhan, geçtiğimiz hafta İstanbul'da Hilton Otelleri İş Geliştirme Direktörü Tuğrul Temel ve Mike Collini ile anlaşmayı imzaladıklarını belirterek, "İzmir'e ve İzmir'e gelen konuklara daha iyi hizmet edebilmek için böyle bir uygulamaya geçtik. Tüm personel Hilton görevlileri tarafından belirli bir eğitimden geçiyor" dedi. 7 ay önce hizmete açılan 21 katlı 10 bin metrekare alana yayılan otelin tabelası önümüzdeki günlerde değiştirilecek.

Tabela değişecek

Gaziosmanpaşa Bulvarı'daki Hilton Oteli ile aynı bölgede olan ve 7 ay önce hizmete açılan Yıldızhan Oteli'in adı, DoubleTree by Hilton olarak değiştirildi. Franchising anlaşması ile Hilton'la evlilik yaptıklarını belirten İzzet Yıldızhan, "70 personel, 4 toplantı salonu, 21 kattaki havuzu, özel dizayn edilmiş SPA merkezi ile olağanüstü özelliklere sahip olan otelimizin Avrupa standartlarında daha iyi hizmet verebilmesi için böyle bir anlaşmaya gittik. Anlaşmayı muhteşem bir törenle geçtiğimiz hafta imzaladık. Kurumsal firma olduğu için tabela bile yurt dışından getiriliyor" dedi.

Otelin açıldığı ilk günden beri doluluk oranının beklediklerinin çok üstünde olduğunu belirten Yıldızhan, "Dünyanın en büyük oteller zinciri Hilton gibi bir firmanın isim hakkını almak öyle kolay bir iş değil. Otelimizin standartları, içi ve konumu Hilton standartları ayarında olduğu için bu isim hakkını alabildik" diye konuştu.

"İzmir için iyi bir girişim yaptım"


İzmir'e önümüzdeki günlerde bir süpriz yatırım yapılabileceğini belirten İzzet Yıldızhan, "Bu kent tam bir yatırım kenti, bütün iş dünyasını bu kente yatırım yapmaya davet ediyorum. İzmir'in gülen yüzünü hep sırtlarında hissedecekler. Hilton gibi bir dev oteller zinciri ile ortaklık yaptığım için İzmir adına iyi bir girişimde bulunduğunu düşünüyorum" dedi.  

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Yıldızhan Otel, DoubleTree by Hilton, İzzet Yıldızhan, Hilton Otelleri, izzet yıldızhanın oteli, izmir, hilton, izmir çankaya,izmirdeki oteller