İTO 128. Yılı Kutladı

İzmir Ticaret Odası, kuruluşunun 128. yılını Swissotel Efes Otel’de düzenlenen gece ile kutladı.Geceye İTO Meclis Üyeleri ve eşleri ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli katıldı. Gecede İzmir Devlet Opera ve Balesi sahne aldı.

Gecede meclis üyeliğinde 32, Yönetim Kurulu Başkanlığı’nda 22 yılı dolduran İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’a plaketini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu verdi. Böylece Demirtaş, en uzun süre başkanlık yapan kişi olarak İTO tarihine geçti.

Kocaoğlu, İTO üyelerine sonsuz sağlık ve esenlik dilediğini belirterek, “Ben daha önce İTO’nun mensubuydum. Şimdi iki oğlum oda mensubu. Ekrem Abi’yi de bugüne kadar yaptığı başarılı çalışmalardan dolayı kutluyorum” dedi. Demirtaş da İTO’nun 128 yıllık geçmişi ile geleneklerine bağlı, geleceğe bakan, yön veren, kenti için çalışan, deniz feneri gibi ışık tutan bir kuruluş olduğunu söyledi. Demirtaş, “Kuruluşumuz gücünü 76 bin üyesinden alıyor. Demokratik biçimde çok sayıda katılımla oluşan meslek komiteleri ve oradan seçilen meclis üyeleri ve sonucunda seçilen bizler. Neden başarılıyız? Çünkü geçmişi kucaklıyoruz. Geleceğimizin ne olacağını her zaman planlamaya çalışıyoruz. İTO mensubu olmanın gururu içinde birlikteyiz. Yönetim kurulum adına hepinize sağlık ve mutluluk dolu yeni bir yıl diliyorum. İnşallah sağlık içinde İTO’nun 129. yılında da birlikte oluruz” diye konuştu.

Gecede düzenlenen törende yönetim kurulu üyeliğinde 16 yılı dolduran İTO Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, meclis üyeliğinde 12 yılı dolduran Selami Özpoyraz, Ali Haydar Erdem, Erdal Seferbay, 8 yılı dolduran Bedri Artut, 4 yılı dolduran Ufuk Kazancı, Süleyman Avinca, Erdal Doğan’a plaket verildi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Bedri Artut, Ufuk Kazancı, Süleyman Avinca, Erdal Doğan, Selami Özpoyraz, Ali Haydar Erdem, Erdal Seferbay, ito doğum günü, izmir opera ve balesi, aziz kocaoğlu, ekrem demirtaş, Mustafa Moroğlu, chp izmir milletvekili, izmir ticaret borsası, ışınsu kestelli, swissotel grand efes, swissotel izmir