Güçlü Oda, Güçlü üye

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası (İLGO) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na aday olan Adil Müftüoğlu Uğur Lokantası’nın 3. Kuşak temsilcisi Alpay Okyay, Başkan olması halinde ilk işinin Oda’ya hak ettiği itibarı yeniden kazandırmak olacağını söyledi.İzmir’in en büyük esnaf odalarından biri olan ve 2 bin 500 üyesi olan İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası’nı iflastan da kurtaracaklarını anlatan Okyay, üyeleri ile birlikte ortak akıl ve şeffaf yönetim anlayışla bunu başaracaklarını kaydetti. Üye ziyaretleri ile seçim çalışmalarını sürdüren Okyay, bastırdığı özel tanıtım broşürü ile de üyelere neden aday olduğunu ve gerçekleştirecekleri projeleri anlatıyor.

İflastan Kurtacağız

Dedesi Adil Müftüoğlu’nun 2002 yılında ayrıldığı Oda’nın bugün maddi ve manevi olarak iflas ettiğini ifade eden Okyay, "O yıldan bu yana Oda’yı aynı isim yönetiyor. 2002 yılında kasasında 140 bin TL olan Oda’nın Kaynaklar’da bir arazisi ve Konak’ta bir dairesi ile dernek yönetim yeri bulunuyordu. Şimdi Oda’nın bir tek ofisi bulunuyor O da ipotekli. Kongre’de Oda’nın mevcut halini belgelerle açıklayacağım. 2 bin 500 üyeli odamızın aidat gelirleri ile birlikte ustalık ve hijyen belgeleri gelirleri bulunuyor. Biz iyi bir finans yönetimi ile Oda’yı önce iflastan kurtaracağız. Sonrasında da projelerimizi bir bir hayata geçireceğiz" dedi.

Güçlü Oda Güçlü Üye

İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası’nın başta Esnaf Birliği olmak üzere birçok kurumla kavgalı olduğunu belirten Okyay, ilişkilerin yeniden düzenleneceğini söyledi.
Oda’nın yıllardır basit bir işlem olan fiyat listesini bile hazırlayamadığının altını çizen Okyay, Oda’nın sağlıklı bir şekilde işlemesini sağlayacaklarını anlattı. Güçlü Oda, Güçlü Üye prensibiyle çalışacaklarını, güçlenen Oda’yı üyelerinin menfaati için kullanacaklarını anlatan Okyay, "Yönetime geldiğimizde de önce sıkıntıları çözeceğiz. Odamızı maddi ve manevi anlamda güçlendireceğiz. Güçlenen odamızı da üyelerimizin menfaati doğrultusunda kullanacağız. Esnafımızın sorunlarını çözerken, yeni projelerle onları geleceğe hazırlayacağız" diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER İzmir Lokantacılar ve Gazinocular Odası, Adil Müftüoğlu, Uğur Lokantası, Alpay Okyay, İzmir İş Dünyası, İzmir Lokantaları, İzmir Yeme-İçme, İzmir Lokantaları