Fuar Danışma Kurulu Toplandı 2015 Mınex Fuarı, 14 – 16 Mayıs 2015 Tarihlerinde Mınex 5’inci Yılında 5 Kat Büyüdü

İki yılda bir organize edilen MINEX - Madencilik, Doğal Kaynaklar ve Teknolojileri Fuarı 2015 yılında 14 – 16 Mayıs 2015 tarihlerinde 6’ncı kez gerçekleştirilecek.Fuara ilişkin çalışmaların başlatıldığı ilk danışma kurulu toplantısı İZFAŞ’da gerçekleştirildi. Toplantıya İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, TMMOB Maden Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönt. Krl. Başkanı Muhammet Yıldız, TMMOB Maden Mühendisleri Odası Yönt. Krl. Üyeleri Mehmet Torun, Nahit Arı ve TMMOB Maden Mühendisleri Odası Genel Sekreteri Necmi Ergin ile İZFAŞ yöneticileri katıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) tarafından TMMOB Maden Mühendisleri Odası’nın desteğiyle düzenlenen MINEX Fuarı 5’inci yılında 5 kat büyüdü. Düzenlendiği ilk yıl 2005’te, net 1.521 metrekare alan üzerinde 112 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen fuar, 2013 yılında net 8 bin 737 metrekare alanda 207 firmanın katılımıyla organize edildi. Metraj olarak 5i’nci yılında 5 kat büyüyen fuar, katılımcı sayısını da ikiye katladı.


Oda ve sektörle yapılan verimli işbirliğinin sonucunda bugünlere gelindiğini söyleyen İZFAŞ Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs, “Fuarımızda istikrarlı bir yükseliş var, geçtiğimiz yıl katılımcı sayısında bir patlama yaşadık. Ziyaretçilerimizin yarısı yabancıydı. Sektör ve fuar adına gelecekten umutluyum. İZFAŞ olarak fuarımızın önünün çok açık olduğunu düşünüyoruz. 2015 yılında yeni fuar alanında düzenleyeceğimiz MINEX’in çıtasının daha da yükseleceğine inanıyoruz” dedi.


 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Fuar danışma kurulu, fuar, minex, izmir fuarcılık hizmetleri kültür ve sanat işleri, magazin izmir