ESİAD’tan Anlamlı Konser

Ege Sanayicileri ve İş Adamları Derneği'nin (ESİAD) 20'nci Yılı etkinlikleri kapsamında Üyelik Geliştirme ve Sosyal İlişkiler Komitesi ev sahipliğinde İzmir Devlet Opera ve Balesi işbirliğiyle “20'nci Yıl ESİAD Özel Konseri” düzenlendi.İzmir Devlet Opera ve Balesi Elhamra Sahnesi'nde gerçekleştirilen ve Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akgerman ve Üyelik Geliştirme ve Sosyal İlişkiler Komitesi Başkanı Fadıl Sivri tarafından karşılanan CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam ve eşinin yanısıra Romanya'nın İzmir Başkonsolosu Cerasela Nicolas, İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper'in de aralarında bulunduğu kalabalık bir sanatsever ESİAD üyesi ve davetli konseri ilgi ve beğeniyle izledi.
Şef Tulio Gagliardo Varas yönetimindeki İZDOB orkestrasının eşlik ettiği Sopranolar Aytül Büyüksaraç, Evren Işık, Filiz Güneş, Mezzosoprano Anna Chubuchenko, tenorlar Aykut Çınar, Lorenzo Mok Arranz, Bariton Gökhan Koç ve klarinet Giampiero Sobrino, konserin birinici bölümünde G. Rossini, J. Straus, J. Offenbach, Anna Chubuchenko, E.Kalman, G. Bizet, R. Leoncavallo, G. Verdi'nin ölümsüz eserlerinin yanısıra Selman Ada, Tevfik Akbaşlı'nın besteleriyle, Çökertme ve İzmir'in Kavakları gibi Anonim eserlerde seslendirildi.
Konserin ikinci yarısında ise A.Piazzola, I.Albeniz, C. Gounod, Juliette Arya, G.Puccini, G. Verdi, A.Lara, G. Gershwin, R. Falvo, P. Anka, G. Verdi, Lorenzo Mok Arranz ve E. di Capua'nın eserleri seslendirildi.
Gecenin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akgerman, 1992'de kurulan ESİAD'ın geçtiğimiz yıl 20'nci yılını doldurmasına karşın, artan tetör olayları, hepimizi derinden sarsan şehit haberleri arasında kutlama yapmaktan vazgeçerek 2013'e aktardıklarını söyledi.
Bu gün bunlardan ilkini gerçekleştirebilmenin mutluluğunu dile getiren Akgerman, “Yıl sonuna kadar kutlamaya yönelik birkaç etkinlik daha gerçekleştirmeyi planlıyoruz ama bunların en önemlisi sonbaharda gerçekleştireceğiz. 20'nci yıl Balosu' olacak” dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege Sanayicileri ve İş Adamları Derneği, Ege Sanayicileri ve İş Adamları Derneği konseri, esiad konseri, esiad opera konseri, Ege Sanayicileri ve İş Adamları Derneği opera konseri, izmir devlet opera ve bale konserleri