Ege’nin Giyim Sanayisi E-Ticaretle Büyüyecek

Ege Giyim Sanayiciler Derneği e-ticaretin olanaklarını kullanarak dünyaya açılmak üzere Doğuş Grubu ve SK Group’un e-ticaret platformu n11.com ile işbirliği protokolü imzaladı.Protokol; Kaya İzmir Thermal & Convention’da düzenlenen Ege Giyim Sanayicileri Derneği 21’nci kuruluş yıldönümünde İzmir Vali Yardımcısı Cengizhan Aksoy başta, sektör mensupları ve konukların katıldığı gecede EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden ile n11.com CEO’su Nak Kyun Chong tarafından imzalandı. 

İmzalanan protokol çerçevesinde, Doğuş Grubu ile SK Group ortaklığı ile bu yıl içinde kurulan ve kısa sürede Türkiye’nin en önemli e-ticaret platformu haline geline n11.com’da Ege giyim sektörünün temsilcileri açacakları mağazalarla tüm Türkiye’ye doğrudan ulaşacaklar.

Törende konuşan n11.com CEO’su Nak Kyun Chong, teknolojik gelişmelerin ve ticari faaliyetlerin hız kazanmasıyla birlikte internet dünyasının ticari faaliyetleri yeniden tanımladığını vurguladı. SK Group’un Türkiye’de ortaklık kurduğu Doğuş Grubu ile birlikte hayata geçirdiği n11.com’un bu girişimlerin en yenilerinden biri olduğunu belirten Chong, “n11.com Nisan ayından bu yana 6.000 mağazaya, 5 milyon ürüne ulaşan bir online ticaret platformu. SK Group’un teknoloji ve inovasyon alanındaki tüm birikimini ortaya koyarak Türkiye’de online ticaret alanını yeniden tanımlamayı ve geliştirmeyi hedefliyoruz. Büyüyen Türkiye’nin günümüzün yükselen yıldızı e-ticaret sektöründe hak ettiği yere gelmesi misyonu ile çalışıyoruz” dedi.

Ege bölgesinde üretilen ürünlerin daha güçlü bir pazarlama ve daha gelişmiş bir altyapı ile geniş hacimlerde tüm ülkeye yayılmasının mümkün olduğunun altını çizen Chong, “İzmir’in potansiyelini e-ticaret ile bir adım daha öteye taşımanın zamanı geldi. n11.com olarak tekstil sektörü başta olmak üzere, Ege bölgesinin üretim potansiyelini açığa çıkarmak ve ticari faaliyetlerde gözle görülür bir değişim yaratmak üzere işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Egeli iş adamları geleceğe doğru atılmış bu önemli adımda bize el verdiler ve Türkiye'de ilk kez kurumsal bir anlayışla e-ticaret sektörünü geliştirecek bu adımı attılar. İşbirliğimizin tüm iş dünyasına örnek olmasını diliyorum” diye konuştu.

Ege Giyim Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden ise iş birliği protokolü imza töreninde yaptığı konuşmada, n11.com ile yapılan iş birliği kapsamında İzmir’de online ticaretin daha çok gelişeceğine, bununla birlikte iş hacminin artacağına ve yapılan iş birliğinin sektöre yeni bir vizyon getireceğine inandıklarını ifade etti. İzmir sanayicilerini e-ticaret ile buluşturup daha çok tüketiciye ulaşmayı hedeflediklerini ve dünya ticaretindeki gelişmelere ayak uydurmanın kaçınılmaz olduğunu belirten Özden, “EGSD olarak, sektördeki gelişmeleri takip edebilmek amacı ile önemli bir anlaşmaya imza attık, anlaşmanın sektöre yeni bir soluk getirmesini temenni ediyoruz” diye konuştu.
Gece, 21’nci yıl kuruluş pastasının kesimiyle sona erdi.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER ege giyim sanayicileri derneği, n11.com ortakları, n11.com hakkında, mukadder özden, doğuş grubu, nak kyun chong, cengizhan aksoy, kaya izmir termal, izmir kaya termal otel, izmir en iyi oteller, kaya thermal, SK Group, ege sanayi e ticaret, e ticaret firmaları