Egeli Çiftçiler Erkunt'u Çok Sevdi

Türkiye'nin ilk yerli tasarım traktörlerini üreten Erkunt, bu yıl 10'uncusu gerçekleştirilen İzmir Uluslararası Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı'nda Egeli çiftçilerle bir araya geldi. Egeli üreticilerin özellikle Kısmet 58E ve Kudret 105 modellerine büyük ilgi gösterdiğini belirten Erkunt Traktör Yurtiçi Satış Müdür Vekili Yalçın Sertel, traktörlerin tasarım, performans ve yakıt tüketimi açısından kullanıcılarını en üst düzeyde memnun ettiğini söyledi.

Bölgeye özel önem verdiklerini kaydeden Yalçın Sertel, Egeli çiftçilerin bilinçli olduğunu ve ne istediklerini bildikleri için doğru tercihler yaptıklarını dile getirdi.

Ege'deki tarım arazileri küçük olduğu için genellikle düşük beygirli modellerin tercih edildiği bilgisini de veren Sertel, “Büyük hayvancılık ve tarım firmalarıyla da görüşüyoruz. Hayvancılık firmaları yem taşıma ve karmada yüksek beygirdeki traktörleri tercih ediyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz yıl büyük tarım - hayvancılık birlikleri ve süt kooperatiflerine yönelik özel kampanyalar gerçekleştirdiklerini ve olumlu sonuç aldıklarını ifade eden Erkunt Traktör Yurtiçi Satış Müdür Vekili Yalçın Sertel, bu işbirliklerini 2015 yılında da devam ettirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor
Çiftçilerden gelen talepleri değerlendirerek Kısmet 58E'nin kabinli modelini ürettiklerini belirten Erkunt Traktör Yurtiçi Satış Müdür Vekili Yalçın Sertel, traktörün dış ölçülerinin, tarla, bağ, bahçe tarımında ve nakliye işlerinde rahat kullanılması için özel olarak tasarlandığını söyledi.
Benzerleri içinde geniş ve kullanışlı lüks kabin ile dikkat çeken Kısmet 58E’nin, çiftçiye kullanım kolaylığının yanında sürüş konforu da sağlayacağını kaydeden Sertel, “Erkunt Ürün Mühendisliği Grubu'nun yaptığı tarla sürüşlerinde, traktörün yakıt tüketiminin çok düşük olduğu bir kez daha kanıtlandı. Erkunt, 1 dönümü 1,16 litre mazot kullanarak sürüyor ve 1 litre mazot ile 5.3 km. yol kat ediyor. Kısmet 58E kabinli, bir Erkunt klasiği olarak hem az mazot ile çalışıyor; hem de çevreye çok az karbon salımı gerçekleşiyor” diye konuştu.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Egeli Çiftçiler, Erkunt traktör, İzmir Uluslararası Tarım Sera ve Hayvancılık Fuarı, Yalçın Sertel