HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 17 Ocak 2017

Dety Peçete'den Yerli Ekonomi ve Türk Lirasına Destek

Magazinizmir
İzmir’den tüm Türkiye’ye ve İsveç, Hollanda, Almanya, İngiltere gibi dünyanın önde gelen ülkelerine peçete satan Dety Endüstriyel Temizlik Kağıtları, dövizden Türk lirasına geçiş kampanyasını desteklemek için dolar borçlanmasını tamamen kaldırıp maliyetlerini Türk lirası olarak yeniden yapılandırdı.

 Yeni yatırımlarla 2017 yılına hazır olduklarını dile getiren Dety Endüstriyel Temizlik Kağıtları Genel Müdürü Alper Bükülmez, % 100 selüloz olan yerli hammaddeyi kullanarak ülke ekonomisine büyük katkı sağladıklarını söyledi.

Yüzde 30 Kapasite Artırımı

Gerçekleştirdikleri yatırımlarla 2016 yılında üretim kapasitelerini % 30 artırdıklarını belirten Bükülmez, "2017 yılında, piyasanın aksine üretimimizi daha da artırıp tüm il ve ilçelere ulaşmayı hedefliyoruz. Üç katlı baskılı peçeteler, endüstriyel tip hareketli havlular ve baskılı dispanser havlularımızla iddialıyız" dedi.

Firmalara Özel Üretim

Dövizden Türk lirasına geçiş kampanyasını desteklemek için dolar borçlanmasını tamamen kaldırıp maliyetlerini Türk lirası olarak yeniden yapılandırdıklarını hatırlatan Alper Bükülmez şunları söyledi: "Firmalara özel markalarla üretim yapıyoruz. Özellikle otel, hastane ve kurumsal fabrikalara temizlik kağıtlarının birinci elden ulaşmasını sağlıyoruz. Üretim gücümüz, gelişen ve kendini yenileyen insan kaynağımız, müşteri odaklı yaklaşımımız ve sürdürülebilirliğe olan inancımızla, global ölçekte güvenilen bir kurum olmayı başardık. Hinterlandımızı daha da geliştirerek müşterilerimize en yüksek kaliteyi en iyi fiyata vereceğiz" dedi.

FACEBOOK İLE BAĞLAN