Bölge Sanayicileri KOSBİ’yi Geleceğe Taşıyacak

Türkiye’nin 1300 hektarlık alanı ile en büyük organize sanayi bölgeleri arasında yer alan ve bünyesinde 25 bine yakın kişiye istihdam sağlayan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) tamamı bölge sanayicilerinde oluşan yeni müteşebbis ve yönetim kurulu üyeleri ile iş başı yaptı.En büyük ortağı Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın geçen ay yapılan Meclis toplantısında yeni müteşebbis heyetlerini belirleyen KOSBİ, İzmir Valisi Mustafa Toprak başkanlığında yapılan Müteşebbis Heyet toplantısında da 5 kişiden oluşan yeni yönetim kurulunu belirledi. Yeni yönetimde Mevcut Başkan Kamil Porsuk ile Başkan Yardımcısı Ferit Kora, Kemalpaşa Belediye Başkanı Arif Uğurlu bölge sanayicileri Hüseyin Eren ve Cengiz Beşok yer aldı. Geçmiş Dönem Başkan Vekili olan sanayici Erol Diren ise yeni yönetimde Başkan Danışmanı olarak görev yapacak.

Ekonomiye daha çok katkı

EBSO’da yeni müteşebbis heyet üyelerinin oy birliği ile seçilmesinin ardından, Müteşebbis Heyet Toplantısı’nda da İzmir Valimiz Mustafa Toprak başkanlığında yönetim kurulu üyeleri belirlediklerini belirten KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, tamamı bölge sanayicilerinde oluşan yönetimimizle bölgemizi ortak akılla yöneteceklerini söyledi. Yönetimdeki arkadaşlarının hepsinin bölge sanayini yakından tanıdığını ve sorunları bildiğini açıklayan Porsuk, “25 bine yakın kişiye istihdam sağlayan bölgemiz yıllık 5 milyar dolara yakın dış ticaret hacmine sahip. Dünyanın dev firmalarına ev sahipliği yapıyoruz. Sorunlarımızın büyük bir bölümünü çözdük. Bundan sonra el birliği ile Kemalpaşa Belediyemizle de uyum içinde birlikte çalışarak bölge altyapısını daha da güçlendirerek yeni yatırımlarla istihdam sayısını ve dış ticaret rakamını artırmak istiyoruz” dedi.

Cazibe merkezi olacak

Bölgede halen 371 firmanın faaliyet gösterdiğini bugüne kadar KOSBİ olarak bölgenin altyapı yatırımlarına ağırlık verdiklerini açıklayan Porsuk, sanayiciyi ilk önce ucuz ve kaliteli elektrik ve doğalgaz enerjisine kavuşturduklarını söyledi. Türkiye’ye örnek bir
merkezi atık su arıtma tesisinin bölgeye hizmet verdiğinin altını çizen Porsuk, şöyle konuştu: “Bölge içinden geçen Nif Çayı’nın ıslah çalışmaları sürüyor. Bölgemizin Ulusal Demiryolu Hattına bağlanması ve Yükleme – Boşaltma İstasyonunun kurulması, OSB içinden geçen İzmir – Ankara Karayolu üzerindeki kavşakların kesintisiz trafiğe olanak verecek şekilde seviyeli kavşak haline getirilmesi gibi acil projeler hayata geçiriliyor. Altyapı yatırımlarının kısa sürede tamamlanması ile bölgemiz yatırımcılar için daha cazip hale gelecek” dedi.

 

 

KOSBİ Yeni Yönetim Kurulu

Kamil Porsuk (Başkan)
Ferit Kora (Başkan Vekili)
Arif Uğurlu (Üye)
Hüseyin Eren (Üye)
Cengiz Beşok (Üye)

 

KOSBİ Yeni Müteşebbis Heyeti

Mustafa Toprak (İzmir Valisi-Başkan)
Kamil Porsuk (Başkan Yardımcısı)
Sırrı Aydoğan
Zülkif Dağlı
Kamuran Taşbilek
Arif Uğurlu
Mehmet Türkmen
Halit Turgut Salaçin
Hüseyin Eren
Mesut Kanat
Aytekin Öztaş
Davut Yanık
Ferit Kora
Tunç Tuncer
Cengiz Beşok 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER KOSBİ, Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi, Ege Bölgesi Sanayi Odası, Mustafa Toprak, Kamil Porsuk, Ferit Kora, Kemalpaşa Belediye Başkanı ,Arif Uğurlu, Hüseyin Eren, Cengiz Beşok, Erol Diren, EBSO, izmir iş dünyası, Ulusal Demiryolu Hattı , İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Valiliği