Bodrum'a Yakışan Projeler Bekliyorlar

Bodrum yarımadasının en değerli mülkü konumunda bulunan ve uzun yıllardır üzerinde Halikarnas Disco'nun faaliyet gösterdiği taşınmaz, yerli ve yabancı yatırımcıların gözdesi oldu.Bodrum'daki taşınmazın ortaklarından olan ve Gayrimenkul yatırımıyla, fon yönetimi konusunda çalışmalarını sürdüren İzmirli tanınmış işadamı Kemal Kamil Aktaş, sözkonusu alanda gerçekleştirilecek yatırımın Bodrum'un kültürel ve tarihi yapısıyla örtüşecek niteliklere sahip olması gerektiğini ifade etti.

Taşınmaz ile ilgili kendilerine yerli - yabancı birçok kurumdan yoğun teklif geldiğini belirten Aktaş, “Türkiye'nin en önemli turizm ve kültür merkezlerinden biri konumundaki Bodrum'a yakışacak bir yatırımın önünü açmak istiyoruz. Sunulan tekliflerin rakamlarından çok Bodrum'a katacağı değeri, sağlayacağı istihdamı, çevreye olan uyumunu önceliklerimiz olarak belirledik. Bu kriterler doğrultusunda yapılan tüm teklifleri detaylı ve hassas bir şekilde inceliyoruz” bilgisini verdi.

Sözkonusu taşınmazın dört kuşak önce Girit’ten gelen büyük dedesi tarafından satın alındığını ve üstüne bugün halen otel olarak faaliyet gösteren evin yapıldığını kaydeden işadamı Kemal Kamil Aktaş, “Ailemizin bir çok ferdi bu evde doğmuş hatta bu evin bahçesinde evlenmiştir. Yine ailemizin yakın dostu olan Cevat Şakir Kabaağaçlı (Halikarnas Balıkçısı) çok zaman bu evde ağırlanmıştır. Kısacası bu ev sadece bizim ailemizin değil, Bodrum'un da tarihine, gelişimine tanıklık etmiştir” diye konuştu.

Bu taşınmazla ilgili olarak son aylarda ülkenin en büyük gayrimenkul geliştirme şirketleri ve uluslararası otel zincirlerinin Türkiye'deki yatırım danışmanları tarafından birçok proje ve teklifin kendilerine iletildiğine dikkat çeken Aktaş, Bodrum'a yakışacak nitelikte örnek bir projeye imkan sunmak istediklerini sözlerine ekledi. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER kemal Kamil aktaş, kamil aktaş, bodrum projeleri, halikarnas disco, halikarnas projeleri, izmir magazin, bodrum magazin