Bilader Restoran Ünlü İşadamlarını Ağırladı

Alsancak Kıbrısşehitleri’nde hizmete giren “Bilader Restoran”, üzüm borsasının ünlü işadamlarını yeni mekanında ağırladı.Gaziantep mutfağıyla hizmete giren ‘Bilader Restaurant’ın çiçeği burnunda sahibi genç işadamı Abdurrahman Ünverdi, babası Tekstilci Hüseyin Ünverdi’nin yakın dostu Akça Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Akça ve üzüm borsasının tanınmış işadamlarını yeni açtığı restaurantında ağırladı. Amerika’da Indianapolis Purdue (IUPUI) Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama eğitimini tamamladıktan sonra İzmir’de Bilader Restaurant ile yiyecek içecek sektörüne adım atan genç müteşebbis Abdurrahman Ünverdi, Gaziantep yemek kültürünü Egeliler’e yaşatmak amacıyla ilk adımı attıklarını belirtti.

İzmir’de kaliteli ve özel bir mekanı hayata geçirme düşüncesinin ticaret yanında kültürel yemek sunmak hobisinden kaynaklandığını dile getiren Ünverdi, “İzmir’de kebabın adını yeniden yazacağız” dedi. Dünya mutfaklarından farklı tarzları da paylaşacaklarını vurgulayan Ünverdi, “Kebaplarımızda kullandığımız etlerimizin kalitesinden ve lezzetinden asla taviz vermeyerek, İzmir’de gerçek kebap kültürünü birbirinden değerli her biri kendi alanlarında uzman ustalarımızla yaşatmaya çalışacağız. Mersinli Çipili Apo Usta’nın hazırladığı ciğer şişlerin namı tüm Türkiye’de duyulmuştur, alışkanlık yaratır. Sabah serpme kahvaltı menümüz de ise yok yok.

İzmirliler’i daha önce tatmadıkları yöresel lezzetlerle tanıştırmayı istiyoruz. Biz aslen Antep kökenli bir aileyiz ve birbirinden özel yöresel tatları İzmirliler’e sunmanın gayreti içindeyiz. Antep’in ünü yurt dışına taşmış Güllüoğlu Baklavaları’nın İzmir’de satışını gerçekleştiriyor, müşterilerimize de yemeklerden sonra ikram olarak veriyoruz” şeklinde konuştu.

Bilader Restaurant haftada bir günü de sıra gecesi düzenleyerek bu konuda da İzmir’e yenilik getirecek.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER izmir bilader restoran, izmir restoranlar, izmir sıra geceleri, izmir eğlence, izmir en iyi restoranlar, izmir yeni mekanlar, izmir müzikli restoran, rıza akça, akça holding, hüseyin ünverdi, gaziantep mutfağı yapan yerler