BEGOS, Yeni Yılda Yeni Yatırımlarla Büyüyecek

Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi, (BEGOS) ekonomideki yavaşlamaya inat büyümesini sürdürüyor.Halen 66 fabrikanın üretim yaptığı bölgede 5 bin kişiye istihdam sağlanırken, 31 fabrikanın da inşaatı devam ediyor. Bu fabrikaların da devreye girmesi ile bölgedeki istihdam sayısı 10 bine yaklaşırken, ticaret hacmi de katlanacak. Yeni yılda doğalgaza da kavuşacak olan bölge, İzmir şehir merkezine en yakın organize sanayi bölge olma özelliği de yatırımcıların ilgi odağı oldu.

Bölgede faaliyet gösteren firma temsilcileri ve BEGOS ekibinin katılımı ile ‘2015’ e Merhaba’ gecesi düzenlendi.. BEGOS Müdürlük binasında yapılan geceye, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, EİB Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Başkan Vekili Burak Sertbaş, MTK Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İsmail Sadi Doğan, BEGOS Müteşebbis Heyet Başkanı Nedim Örün katıldı.

130 fabrika

Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ile bölgeye katkı sağlayan isimlere teşekkür plaketinin verildiği gecede konuşan BEGOS Yönetim Kurulu Başkanı Timur Yaykıran, bölgelerinin 2015 yılında da hızla büyümeye devam edeceğini söyledi. Ekonomideki yavaşlamaya rağmen şehir merkezine en yakın OSB olmaları ve yatırımcılara birçok avantaj sağlamaları nedeniyle tercih edilen bir bölge olduklarını anlatan Yaykıran, “Bölgemizde halen 66 fabrika üretim yapıyor. İnşaat halinde olan fabrika sayısı ise 31. Şu anda bölgemizde 5 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Ayrıca yatırım yapılabilecek 38 parselimiz bulunuyor. Önümüzdeki 5 yıl içinde bölgemizin tamamının fabrikalarla dolacağını planlıyoruz. O zaman bölgemizde 130’un üzerindeki fabrikada yaklaşık 15 bin kişiye istihdam sağlayacağız” dedi.

Mobese sistemi kuruluyor

Bölge sanayicilerinin maliyetlerini en aza indirmek ve rekabette bir adım öne çıkmaları için bu yıl içinde doğalgaz altyapı yatırımlarını tamamladıklarını ve yeni yılın ilk ayından itibaren bölgedeki tesislerin doğalgaz kullanmaya başlayacağını ifade eden Yaykıran, şöyle konuştu: “Altyapı yatırımlarımızın yüzde 90’ını tamamladık ve ayrıca fiber optik altyapımızı da hazırladık. Tüm üye fabrikalarımızın güvenliğini sağlamak amacıyla bölgeyi 24 saat izleyecek mobese kamera sistemini 2015 yılında kuracağız. Bölgede 6 bin 500 metrekarelik alanı otopark olarak düzenleyerek bölge trafiğini rahatlattık. Bölgemizde yeni spor alanları ve sosyal tesisler için 300 bin TLe bütçe ayırdık. 2015 yılında bu projeyi de hayata geçireceğiz. 1 ve 2. Bölgelerde de çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak için büfe kuracağız. Yine bölgede kadın çalışanlarımızın çocukları için kreş planlıyoruz.”

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi, BEGOS, izmir İş Dünyası, Levent Piriştina, Mukadder Özden, Burak Sertbaş, Sadi Doğan,Nedim Örün