Bahar Akıncı ve Mövenpick Hotel İzmir, Türkiye’nin En Önemli Seyahat Yazarlarını İzmir’de Buluşturdu!

İzmir, çok önemli bir destinasyon pazarlama projesine ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin önde gelen gazete, dergi ve köşe yazarı, editör ve fotoğrafçıları Bahar Akıncı'nın #Destinasyonİzmir projesiyle, Mövenpick Hotel İzmir ev sahipliğinde, Atlas Jet desteği ile 3 gün boyunca İzmir’de ağırlandı.İlkbahar ve sonbahar aylarında, İzmir’i, uçağa atlanıp nefes almaya gelinecek bir hafta sonu destinasyonu olarak tanıtmayı amaçlayan proje; büyük bir katılım ile amacına ulaştı.

Yıllardır, İzmir’i bir destinasyon olarak Türkiye’ye tanıtmanın hayalini kuran projenin iki mimarı, Mövenpick Hotel İzmir Genel Müdürü Melik Kızılcan ve İzmirli seyahat yazarı Bahar Akıncı; İzmir’in özellikle bahar aylarında kültürel, gastronomik ve iklimsel olarak doyumsuz bir kent olduğunun altını çizmek istediklerini belirtti.

Böyle bir projenin İzmir’de ilk kez gerçekleştiğini, bundan önce sadece şehirdeki bazı markaların İzmir’i değil, kendilerini tanıtmak için çeşitli projeler yaptığını belirten Bahar Akıncı; "Günümüzde bir kentin, bir destinasyon olarak pazarlanması gerektiğini ve marka kentler arası turizm pastasından ancak bu şekilde pay alınabileceğini"söyledi.

Projenin başından beri hayali olduğunu vurgulayan Melik Kızılcan ise¨Herkesin İzmir’in eksiklerinden bahsettiği, turistleri getirsek nereyi gezdiririz dediği bir dönemde; Türkiye’nin 20 ünlü editörüne, 3 gün boyunca İzmir’in güzelliklerini aktardık. Tarihi Kemeraltı Çarşısı’ndan, Kızlarağası Hanı’na, esnaf lokantalarından, gece hayatına, Şarap Bağlarından Sığacık Organik Pazarı’na kadar uzanan dolu dolu bir program ile bu kente ait izlenimlerini yazmalarını istedik. Yurt dışında son derece yaygın olan kentsel pazarlama atağı İzmir için yapılmadığı sürece; bir şeyler hep eksik kalacak kaygısını taşıyordum. Artık bu kentin de İzmir dışında yaşayan seyahat severler tarafından fark edilmesini sağlayacak bir hareket başlattığımız için mutluyum¨ dedi.

 

Sosyal medyada da #Destinasyonİzmir hashtag’i ile geniş yer bulan projeye Travel and Leisure dergisinden Vouge’a, Sabah gazetesinden Voyager dergisine, Sırt Çantalılar’dan Sonradan Gurmelere, Akşam Gaztesi Pazar eki’nden Elele dergisine, Yolculuk Terapisi.com’dan Gezlong.com’a kadar Türkiye’nin en çok takip edilen seyahat ve gastronomi mecralarının editörleri katıldı.

İlk olarak Türkiye'nin önde gelen seyahat yazarlarının tattığı ve birebir yaşadığı Mövenpick Hotel Izmir'in bu özel turlarını keşfetmek isteyenler, konaklamanın da dahil olduğu özel paketleri Mövenpick Hotel web sitesinden veya satış ofisinden satın alabilirler.


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER bahar akıncı, mövenpick hotel izmir, seyahat yazarları, destinasyon izmir, seyahat yazarlarının izmir buluşması, melik kızılcan