Alsancak Lions'tan Atatürk'e Destek

Alsancak Lions Kulübü, kendi bünyesinden çıkardığı 5. Genel Yönetmen Ziya Nazlı’yı ağırladığı toplantıda Atatürk karşıtı düşüncelere gönderme yaptı118-R Genel Yönetmeni Ziya Nazlı, 1980 yılında üye olarak, başkanlığını yaptığı ve her kademesinde görev aldığı Alsancak Lions Kulübüne ziyarette bulundu. Karaca Otel’de gerçekleşen toplantı Alsancak Lions’un 40 yıllık tarihçesi ve Genel Yönetmen Ziya Nazlı’nın özgeçmişinin okunması ile başladı.

“Evet, Olmasaydın da Olurduk ama Türksüz, Türküsüz, Türkçesiz” denerek son günlerde polemik haline gelen Atatürk karşıtı fikirlere göndermeler yapıldı. Osmanlı İmparatorluğu’nun yıkılmaya başladığı dönemde ortaya çıkan Büyük Önderimiz sayesinde Vatan nedir 7 kıtaya öğrettik, Atatürk olmasaydı bizi nasıl parçalarlardı diyen kulübün sözcüleri kürsüyü Genel Yönetmen Ziya Nazlı’ya bıraktı.

Başkanlık yaptığı dönemde tüzük değişikliği ile bayanların kulübe katılmasını sağlayan ve başkanlık yolunu açan Ziya Nazlı, ziyaret ettiği Alsancak Lions Kulübün’de bir bayan başkan olmasından duyduğu mutluluğu belirterek “Burada davetli bir kulüp üyesi olarak değil 29 Ekim’de İzmir’de ağırladığımız Uluslararası Başkan Barry J. Palmer’ın bir temsilcisi olarak bulunuyorum” dedi. 118-R Genel Yönetmeni Nazlı, Alsancak Lions Kulübüne başkanlık etmiş isimleri onurlandırdığı toplantıda uluslararası başkanın isteklerini anlatarak Barry J. Palmer’ın Cumhuriyet Balosu’nda yaptığı konuşmayı barkovizyondan üyelere izletti.

Alsancak Lions Kulübü Başkanı Tülin Sirel aktif sunumu ve konuşmasının ardından Genel Yönetmen Ziya Nazlı’ya orjinali Amerika’da olan Lions’un uluslararası yarışmasında 1’nci seçilen resmin fotoğrafını verdi. Toplantı Lions pastasının kesimi ile son buldu.

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER alsancak lions, lions derneği, izmir lions, ziya nazlı, alsancak lions kulübü, lions toplantıları, tülin sirel, lions kulübü nedir