Akgerman: İzmir’in Geleceğinden Umutluyum

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) tarafından her ay düzenlenen Biz Bize toplantısına konuk olan Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman, İzmir’in geleceğinden umutlu olduğunu söyledi.Toplantıda sivil toplum örgütlerinden ekonomiye, İzmir’in geleceğinden, kadınların iş hayatında yaşadığı sorunlara kadar görüşlerini paylaştı.

İş Kadınlarına destek 

Swissotel Büyük Efes’te yapılan Biz Bize toplantısına dernek üyeleri katılırken, açılışta konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Elmasoğlu, yeni dönemin ilk Biz Bize toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, toplantıya derneklerinin de üyesi olduğu BASİFED’in Başkanı tecrübeli iş adamı Levent Akgerman’ı davet ettiklerini söyledi. 28 Ekim tarihinde Cumhuriyet Resepsiyonu düzenleyeceklerini, gecenin gelirini de Doğu ve Güneydoğu Anadolu’daki kız öğrencilerin eğitimleri için bağışlayacaklarını ifade eden Elmasoğlu, yıl boyunca da gerçekleştirecekleri etkinliklerle iş kadınlarına her alanda destek olacaklarını vurguladı.

Kadın erkek omuz omuza

BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Levent Akgerman ise konuşmasına kadınların iş hayatına kazandırılması çalışmaları dolayısıyla EGİKAD’ı kutlayarak başladı. Kadınların çalışmaya teşvik edilmesi gerektiğini, herkese bu konuda görevler düştüğünü belirten Akgerman, Türkiye’nin refah toplumuna ulaşmasında erkek ve kadınların omuz omuza çalışmasından başka şansı olmadığını söyledi. Türkiye’de sivil toplum örgütlerini ayakta tutmanın zorluklarına da değinen Akgerman, buna rağmen derneklerin çağdaş ve kalkınmış bir ülke için daha çok çaba harcaması gerektiğini anlattı.

Kültürpark’a şehir müzesi

Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 4 büyüyeceğini ancak sıkıntıların olduğunu ifade eden Akgerman, bu büyüme rakamlarının sürekli artan işsizliğe çare olmasının mümkün olmadığını söyledi. İzmir’in geleceğinden de umutlu olduğunu dile getiren Akgerman, “İzmir henüz daha gelişmesini tamamlamadığı için aslında şanslıyız. Ne yazık ki İstanbul yaşanabilecek kent olmaktan çıkmış durumda. İzmir’i iyi planlayabilirsek geleceğimiz çok daha iyi olabilir. İzmir’de sağlık turizmi, Bilişim, özellikle inanç turizmi, ekolojik kasabalar, organik üretimler, biyoteknoloji alanlarında büyük bir potansiyel bulunuyor. Bunları programlı bir şekilde hayata geçirebilirsek, İzmir bu alanlarda marka şehir olur. Ayrıca İzmir turizmi içinKültürpark yeniden düzenlenirken, burada da mutlaka şehir müzesi oluşturulmalı. Bunları yaptığımız takdirde İzmir makus talihini yenecektir” dedi.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED) , Levent Akgerman, Betül Elmasoğlu, Swissotel Büyük Efes Oteli, İzmir İş Dünyası