SoulStuff Konseri 10 Ocak'ta Hayal Kahvesi'nde

Soul ve rock'n roll'un sevilen isimlerinden Soul Stuff, Hayal Kahvesi Performans'da sevenleriyle buluşuyor.Alper Cengiz tarafından kurulan ve 1995'den bugüne soul ve rock'n roll'un Türkiye'deki başarılı temsilcisi olan Soul Stuff; Ankara, İstanbul, İzmir , Eskişehir, Bursa ve Marmaris'te yaptığı düzenli programlar ve konserler ile geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. 1999 yılında TRT 2 'de "Mini Konser" programında yer alan grup, 2003-2004 yılları içersinde Metin Uca ile "Passaparola" yarışma programında üstlendikleri orkestra görevinde 200'e yakin yerli ve yabancı parçayı yorumladı. Sergiledikleri canlı performansları ile dikkat çeken Soul Stuff, İstanbul'da gerçekleşen Uriah Heep (2004), The Blues Brothers Band (Eylül 2006), Chuck Berry (Ocak 2007) gibi ünlü grup ve sanatçıların konserlerinde ön grup olarak sahne aldı.

Şubat 2007'de Kanaltürk'te canlı olarak yayınlanan "Gel de Katılma" programında konuk olarak yer alan Soul Stuff, soul ve rock'n roll ağırlıklı bir performans sergiledi.

2007'de solist Alper Cengiz, İngiltere devlet televizyonu BBC'nin Elvis Presley'in ölümünün 30. yılı anısına düzenlediği ve tüm dünyayı kapsayan "World's Greatist Elvis" yarışmasında binlerce aday arasından seçilerek finalde yarışmaya hak kazandı. Yarışma haberi Türkiye medyasında da geniş yer aldı.

Grup, 12 Mayıs 2008 tarihinde Alper Cengiz'in solist olarak yer aldığı, Ankara Kent Orkestrası - Bilkent Yaylı Grubu ve Soul Stuff'ın birlikte sahne aldığı yaklaşık 40 kişilik bir orkestra ile "Yüzyılın Sanatçıları Konserleri Dizisi No.1 Elvis Presley" konserini gerçekleştirdi.

Soul Stuff, 2008 ve 2009 yazında Kıbrıs'da sahne aldı. Grubun performansı, Kıbrıs'ın yerel TV kanallarında yayınlandı. Grup, TV programlarının yanı sıra aralarında Türkiye'nin seçkin şirketlerinin de yer aldığı birçok özel organizasyonda sahne aldı ve almaya devam ediyor.

Soul Stuff, İstanbul, Ankara, Bursa'da bar ve konser programlarını aralıksız sürdürüyor.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Soulstuff Konseri, Soulstuff grubu hakkında, Soulstuff grubu, hayal kahvesi konserleri, 2014 izmir konserleri, gazi kadınlar sokağı konserleri, hayal kahvesi nerededir, alsancak hayal kahvesi