Ertan Kayıtken Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesi Düzenliyor

Modacı Ertan Kayıtken bu kez de solunum yetmezliği olan bebekler için sosyal sorumluluk projesi düzenliyorSon yıllarda sosyal sorumluluk projelerine verdiği desteklerle öne çıkan ünlü modacı Ertan Kayıtken, bu kez de yeni doğan ancak solunum yetmezliği ile mücadele edeek yaşama tutunmaya çalışan çocuklar yararına bir yardım defilesi düzenlemek için kolları sıvadı. Metis Mücevherat ile birlikte 18 Mart’ta gerçekleştirecekleri etkinlik hakkında basın toplantısı yapan Kayıtken, elde edilen gelirle Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi’nde yeni doğan ve solunum yetmezliği yaşayan bebekler için ventilatör cihazı alımına destek olacaklarını söyledi. Organizasyonun ana sponsorlarından olan Hilton Otel’de çarşamba günü gerçekleşen toplantıya Kayıtken’in yanı sıra organizasyonda kendisiyle birlikte görev alacak olan Metis Mücevherat’ın sahibi Cansın Çiloğlu, defilenin koreografı Öner Evez, İzmir Hilton Otel Genel Müdürü Olivier Vetter, Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfı Başkanı Ülkü Karlı ve diğer sponsor firmalar katıldı. Basın toplantısının ardından güzel modeller Ebru Öztürk ve Gamze Gerçeker, Kayıtken’in iki tasarımını sundu.

 

Moda ve sanat camiası biraraya gelecek

Solunum problemi olan bebeklere şifa sağlayacak olan projeye “Nefes” ismini veren İzmirli modacı, 18 Mart Salı gecesi yapılacak defilede 75 parçadan oluşan yeni tasarımlarını sergileyecek. Defileyi düzenleyecek olan Öner Evez, moda ve sanat camiasından önemli isimlerin gecede yer alacağını söyledi. 5 yıldır İzmirliler’in ve basının desteğiyle sosyal sorumluluk projelerini başarıyla gerçekleştirdiklerinin altını çizen Ertan Kayıtken, “O günkü etkinliği Metis Mücevherat’ın sahibi Cansın Çiloğlu ile beraber yapmaya karar verdik. Kendisinin çok şık tasarımları görücüye çıkacak. Bizlere her zaman kapılarını açan ve o gece için her şeyiyle tam destek sağlayan Hilton Otel’e sonsuz teşekkürler ediyorum. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfı’ndan kendilerine destek olmamız konusunda rica gelince geri çeviremedik ve severek kabul ettik” dedi.


Ertan Kayıtken ile böyle önemli bir çalışmada yer almaktan gurur duyduklarını dile getiren mücevher tasarımcısı Cansın Çiloğlu ise “Benim kızım da dünyaya geldiğinde bu ventilatör ünitesiyle hayata tutundu. Bu nedenle yapacağımız etkinliğe katkıda bulunmak benim için çok önemli” şeklinde konuştu. Yaklaşık değeri 50 bin TL olan ventilatör cihazının hayati önem taşıdığını, solunum yetmezliğinin zeka geriliği ve ölümlere neden olabildiğini vurgulayan Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi Vakfı Başkanı Ülkü Karlı, yapılacak olan projeyi hayata geçirenlere teşekkür etti. Hilton Otel Genel Müdürü Olivier Vetter de Ertan Kayıtken’i bu tür organizasyonların “Grandfather”i olarak tanımladı ve kendilerine gelen bu teklifi hiç düşünmeden kabul ettiklerini söyledi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER ertan kayıtken, modacı ertan kayıtken, ertan kayıtken ve projeleri, sosyal sorumluluk projeleri