Alaçatı’da Genç Tasarımcı Rüzgarı

Alaçatı’da Gerçekleştirilen MILLFEST Moda Ve Sanat Festivali’nde Genç Tasarımcı Rüzgarı Esti. Özgün tasarımları ile ziyaretçileri büyüleyen genç tasarımcılar, Alaçatı’ya farklı bir hava kattı. Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından İzmir’de tasarım kültürünün gelişmesi ve tekstil sektöründe katma değerin artırılması için gerçekleştirilen Alaçatı MILLFEST Moda ve Sanat Festivali bu yıl da renkli geçiyor. Alaçatı Tarihi Değirmenler’in altında açılan standlarda 25 tasarımcı ürünlerini sergilerken, ziyaretçiler 9 Temmuz gece yarısına kadar birbirinden farklı ve güzel tasarımları görebilecek.

Büyüyerek sürecek

Açılış törenine Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk’ün de katıldığı Alaçatı Moda ve Sanat Festivali, ziyaretçilerden tam not alırken, genç tasarımcılar da ilgiden memnun oldu. Dünya modasında adından söz ettirecek yetenekli tasarımcıların da stand açtığı organizasyonun önümüzdeki yıllarda da büyüyerek devam ettirilmesi planlanıyor.
Yetenekli genç tasarımcılar
Alaçatı’da organizasyonun 4 gündür başaralı bir şekilde devam ettiğini belirten EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Mukadder Özden, 25 standta birbirinden güzel ürünlerin moda severlerle buluştuğunu söyledi. Alaçatı Moda ve Sanat Festivali’ne ilginin her yıl daha da arttığını açıklayan Özden, “Genç tasarımcı arkadaşlarımızın birbirinden farklı tasarımları ziyaretçilerle buluştu. Yarın gece yarısına kadar standlar misafirlerimize açık olacak. Özel tasarım ürünlerinin sergilendiği standlarda yetenekli genç tasarımcılarımızın ürünleri bulunuyor. Sektördeki katma değerin artırılması ve genç tasarımcıların sektöre kazandırılması amacıyla gerçekleştirdiğimiz organizasyonun çok yararlı olduğunu düşünüyorum. Büyük bir ilginin olduğu Alaçatı Moda ve Sanat Festivali’ni önümüzdeki yıllarda daha da renklendirerek sürdüreceğiz” diye konuştu.


Kimler katıldı?

Bahar Öztömek,
Benan Bal,
Birsen Küçüker (Moodginie),
Buse Kilimci (TB Tasarım)
Caner Karakaş (Mode49) ,
Canseli Özhelvacı
Deniz Kaprol (Studio Kaprol)
Dilber İşlekoğlu,
Ece Pınar Demirel,
Fatma Palaoğlu,
Gülberk Örün (Poupee)
Gülce Yeşilpınar,
Gülden Ekiz (Soda Trend) ,
Gülşah Çiftçi,
Güniz Taşdemir (Pas Tense)
Hande Bigay,
Hatice Alibaşoğlu (HOT ICE),
M.Elif Bilgen (Feace For Freedom)
Melike Topkar (Fingerscrossed),
Melis Akten (GLINT by Melis),
Nazlı Terzioğlu
Neyran Şentürk (SK Moda Tasarım),
Palmet Bal (Coucou),
Selda Küçüker (SK Moda Tasarım) ,
Alcam Giycem
Yaprak Özdizbay Budak (Studiofive)
Yasemin Başalp (Powder & Guys) ,
Yeliz Cengiz,
Yeşim Göktuna ( Y'esma Key_i Atölye)
 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Alaçatı’da Genç Tasarımcı Rüzgarı, Alaçatı, Çeşme, Mıllfest, Moda Ve Sanat Festivali, Genç Tasarımcılar, Hüseyin Öztürk