Eğlenceli krep günü

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulu öğrencileri bu yıl 12. si gerçekleştirilen geleneksel Krep Günü’nde hem krep yapmayı öğrendiler hem de eğlenceli bir gün geçirdiler.İlkokul 1. Sınıftan 8. Sınıfa kadar tüm öğrencilerin katıldığı etkinliğin Avrupa ülkelerinde de aynı dönemde kutlanan Mardi Gras günü olduğunu belirten Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulu Sosyal Etkinlikler Koordinatörü Colette Taner, çocukların krep yaparken bir taraftan da ellerindeki bozuk paralar ile dilek dilediklerini ifade etti.

Okuldaki tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve personelin krep gününe katıldığını anlatan Taner, 300 kişinin 300 krep yaptığını söyledi. Taner, “Çocuklar bu tür etkinliklere çok meraklı. Hem krep yaptılar hem yediler hem eğlendiler. İçerisine çikolata, bal, reçel sürerek yedikleri krepleri o kadar beğendiler ki evde anne ve babalarına da yapacaklarını ifade ettiler” diye konuştu.
 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER mardi gras, mardi gras izmir, özel güzelbahçe piri reis okulu, izmir sosyal etkinlikler, magazin izmir, izmir etkinlikler