Karşıyaka'ya 6 Müze Daha

Karşıyaka Belediyesi müzelere duyulan ilginin fazla olması nedeniyle 6 müze yapımına daha başladı.Karşıyaka Belediyesi, butik müzelere yeni yılla birlikte daha da fazla önem vermeye başladı. Son 5 yılda açılan 4 butik müzenin vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılanması, belediyenin yeni yılda 6 yeni butik müzenin açılması için kolları sıvamasına neden oldu.

Karşıyaka için çizdikleri “Kültür ve Turizm Kenti” vizyonunun en önemli ayağını oluşturan butik müzelerin ziyaretçi rekoru kırmasının, doğru bir iş yaptıklarının kanıtı olduğuna dikkat çeken Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, “Bu ilgi bizi yeni müzeler için motive etti. Zor şartlarla bulduğumuz uygun yerlere müzeler açarak kentimizin belleğine katkıda bulunmak istiyoruz. Bu konuda destek olabilecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

Açıldıkları günden bugüne 600 binin üzerinde ziyaretçi kabul eden Latife Hanım Köşkü Anıevi, Hamza Rüstem Fotoğrafevi, Bilim Müzesi ile Bostanlı Açıkhava Arkeoloji Müzesi’ne 2013’de Sağlık Müzesi, Milli Mücadele Müzesi, Doğa Müzesi, Kent Müzesi, Belediye Eski Araçlar Müzesi ile Eski Telefon Müzesi gibi müzelerin yapımına başladı. Ön hazırlıkları tamamlanan müzeler için hazırlıklar, Karşıyaka Belediye Meclisi’nin Ocak ayı ilk toplantısında aldığı kararla hız kazandı. 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER karşıyaka müzeleri, karşıyaka, karşıyaka hakkında, karşıyaka müzeleri nerede