Caz ve Türkü Yanyana

İzmirli ünlü müzisyen Zafer Çebi tarafından geçtiğimiz yıl kurulan Zafer Çebi Jazz Band İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde müzikseverlerle buluştu.Batı enstrümanları; piyano ve kyboards, davul, saksafon, trompet ve bas gitar ile Türk Halk müziği enstrümanları zurna ve balaban ile kemanında yer aldığı topluluk, efsanevi caz eserlerinin yanı sıra Zafer Çebi tarafından caz tarzı altyapı aranjmanlarıyla çok sesli hale getirilmiş Türk halk ve Türk sanat müziği eserleri seslendirdi.

İzmir’in başarılı sesi Evrim Özkaynak’ın yanı sıra DHA Magazin Muhabiri- Ege Magazin Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kurt’un konuk solist olarak katıldığı
Konser, İKSEV Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Kent Orkestrası Şefi Çebi’nin de aralarında yer aldığı kalabalık bir müziksever tarafından izlendi.

Zafer Çebi Piyano ve keyboards ile. Emre Kartari Davul ile, Halil Çokyürekli zurna ve balaban ile Erdoğan Turanlı saksafon ile, Gökçen Güngördü keman ile, Tolga Bilgin trompet ile, Halil Çağlar Serin’in bas gitar ile yer aldığı Zafer Çebi Jazz Band, izleyenlerden tam not aldı.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Zafer Çebi, Zafer Çebi izmir konseri, Zafer Çebi izmir konserleri, Zafer Çebi kimdir, İsmet İnönü Sanat Merkezi, Jazz Band , Jazz Band konserleri