46. Türk Sineması Ödüllerinin 2014 Adayları Belli Oldu!

Sinema Yazarları Derneği'nin 46. Türk Sineması Ödülleri'nin bu yılki adayları belli olurken, Kelebeğin Rüyası ve Zerre öne çıkan filmler oldu.



Sinema Yazarları Derneği Türk Sineması Ödülleri'nin bu yılki adayları belirlendi. 46. SİYAD Türk Sineması Ödülleri'nde gösterime giren 86 filmden 12'si çeşitli dallarda adaylık kazandı.

Bu yılın öne çıkan filmler 9'ar dalda kazandıkları adaylıklarla Kelebeğin Rüyası ve Zerre oldu. Onları, 8'er daldaki adaylıklarıyla Sen Aydınlatırsın Geceyi ve Yozgat Blues ile 7 dalda aday gösterilen Jin izledi.

En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dallarında Ercan Kesal ve Tansu Biçer iki ayrı filmdeki performanslarıyla (Yozgat Blues ve Küf) 2'şer adaylık elde etti.

SİYAD üyelerinin iki turlu elektronik oylaması sonucunda ödüller, 20 Ocak 2014'te Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda gerçekleştirilecek gecede sahiplerini bulacak.

46. SİYAD Türk Sineması Ödülleri adaylıkları şöyle:

EN İYİ FİLM

JİN / (Atlantik Film, Mars Entertainment Group, İmaj Yapım, Bredok Film Production)

KELEBEĞİN RÜYASI / (BKM Film)

SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ / (Eflatun Film)

YOZGAT BLUES /(Hokus Focus Film, Arden Film)

ZERRE / (Kule Film)

EN İYİ YÖNETİM

ERDEM TEPEGÖZ (ZERRE)

MAHMUT FAZIL COŞKUN (YOZGAT BLUES)

ONUR ÜNLÜ (SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ)

REHA ERDEM (JİN)

YILMAZ ERDOĞAN (KELEBEĞİN RÜYASI)

MAHMUT TALİ ÖNGÖREN EN İYİ SENARYO

ERDEM TEPEGÖZ (ZERRE)

MAHMUT FAZIL COŞKUN- TARIK TUFAN (YOZGAT BLUES)

ONUR ÜNLÜ (SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ)

REHA ERDEM (JİN)

YILMAZ ERDOĞAN (KELEBEĞİN RÜYASI)

CAHİDE SONKU EN İYİ KADIN OYUNCU PERFORMANSI

DEFNE HALMAN (HAYATBOYU)

DEMET EVGAR (SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ)

DENİZ HASGÜLER (JİN)

JALE ARIKAN (ZERRE)

SANEM ÖGE (ŞİMDİKİ ZAMAN)

EN İYİ ERKEK OYUNCU PERFORMANSI

ALİ ATAY (SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ)

ERCAN KESAL (KÜF)

ERCAN KESAL (YOZGAT BLUES)

KIVANÇ TATLITUĞ (KELEBEĞİN RÜYASI)

SERDAR ORÇİN (EVE DÖNÜŞ: SARIKAMIŞ 1915)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU PERFORMANSI

DAMLA SÖNMEZ (SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ)

FARAH ZEYNEP ABDULLAH (KELEBEĞİN RÜYASI)

ÖZAY FECHT (ZERRE)

RÜÇHAN ÇALIŞKUR (ZERRE)

ŞENAY AYDIN (ŞİMDİKİ ZAMAN)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU PERFORMANSI

MUSTAFA UZUNYILMAZ (MERYEM)

NADİR SARIBACAK (YOZGAT BLUES)

RASİM ÖZTEKİN (DÜĞÜN DERNEK)

TANSU BİÇER (KÜF)

TANSU BİÇER (YOZGAT BLUES)

EN İYİ KURGU

ALİ AGA (GÖZÜMÜN NURU)

BORA GÖKŞİNGÖL (KELEBEĞİN RÜYASI)

ÇİÇEK KAHRAMAN (YOZGAT BLUES)

MESUT ULUTAŞ (ZERRE)

REHA ERDEM (JİN)

EN İYİ MÜZİK

EMRAH AĞDAN (ZERRE)

HILDUR GUGNADOTTIR (JİN)

MIHALY VIG (EVE DÖNÜŞ: SARIKAMIŞ 1915)

RAHMAN ALTIN (KELEBEĞİN RÜYASI)

YOUKI YAMAMATO (MERYEM)

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ

EMRE ERKMEN (HAYATBOYU)

FLORENT HERRY (JİN)

GÖKHAN TİRYAKİ (KELEBEĞİN RÜYASI)

HAYK KIRAKOSYAN (EVE DÖNÜŞ: SARIKAMIŞ 1915)

VEDAT ÖZDEMİR (SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ)

EN İYİ SANAT YÖNETİMİ

HAKAN YARKIN (KELEBEĞİN RÜYASI)

HÜSAMETTİN DEMİRCİ (SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ)

OSMAN ÖZCAN (YOZGAT BLUES)

TORA AGHABAYOVA (ZERRE)

TURAL POLAT (EVE DÖNÜŞ: SARIKAMIŞ 1915)

EN İYİ BELGESEL FİLM

BABAM, DEVRİM VE BEN (Yönetmen: UFUK EMİROĞLU)

MUSTAFA'NIN YAŞAM ZİNCİRİ (Yönetmen: DOĞU AKINCI)

OT (Yönetmen: CANER CANERİK)

SAROYAN ÜLKESİ (Yönetmen: LUSİN DİNK)

TEK BAŞINA DANS (Yönetmen: BIENE PİLAVCI)

EN İYİ KISA FİLM

BASKIN (Yönetmen: CAN EVRENOL)

EMMAPORATION (Yönetmen: ALP GİRAY TABAKOĞLU)

NERDESİN? (Yönetmen: FATİH KIZILGÖK)

TORNİSTAN (Yönetmen: AYCE KARTAL)

YAŞAM MERKEZİ (Yönetmen: ÖMER GÜNÜVAR)

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER sinema yazarları derneği, 46. türk sineması ödülleri, kelebeğin rüyası, zerre, sinema yazarları derneği ödül töreni, türkiyedeki sinema dünyası, en iyi filmler, en çok beğenilen filmler, en çok izlenen filmler, sinema eleştirmenlerinin en beğendiği filmler, keelebeğin rüyası adaylığı