Ekranların Komik Yüzü, Gençlerin Gözdesi Erdem Yener İzmir'de Konser Veriyor

O, reklam dünyasının komik adamı, dizilerin de vazgeçilmezi ve sahnelerin de aranılan yüzü Erdem Yener... Şimdi de sevenleriyle buluşmak ve beğenilen şarkılarını söylemek için 1 Mart'ta İzmir'de...Müziğin yanı sıra; Karikatür, oyunculuk, radyo programcılığı ve dansçılık ile ilgilenen müzisyen, küçük yaşlardan itibaren tüm bu alanlarda da var olmaya çalıştı. 13 yaşında şarkı yazmaya başlayan Yener, 18 yaşında gitar çalmaya başladı ve Ankara'da +4 isimli ilk ve tek grubunu kurdu. 5 yıl boyunca başta Ankara olmak üzere, birçok şehirde bar programı ve konserler vererek, gerek cover şarkılar, gerek kendi şarkılarıyla dinleyici ile buluştu.

2003 yılında İstanbul'a yerleşti ve Kedi Müzik'te müzik yapmaya başladı. Bu çatı altında bir çok film müziği, albüm ve jingle projelerinde; söz yazarı, besteci, aranjör, solist ve icracı sıfatıyla görev aldı.
İlk albümü Kirliyi 22 Ekim 2008 tarihinde çıkartan şarkıcı, albümden ilk klibi "Belki" isimli parçaya çekmiştir. Bu video klip farklı görselliği ile ön plana çıkmayı başarmış ve şarkı Power Türk'te 27 numaraya kadar yükselmiştir. Billboard Türkçe Rock Top 20 Listesi'nde de 8 numaraya kadar yükselmiştir.

Mtv Türkiye ve Dream Tv isimli müzik kanallarında ise 5 hafta üstüste 1 numara olmuştur. İkinci video klip ise "Hayvan" isimli parçaya gelmiş ve bu klipte de İkinci Dünya Savaşı görüntüleriyle beraber sanatçının performansını içeren bir video klip çekilmiştir. Şarkı, Billboard Türkçe Rock Top 20 Listesi'nde 15 numaraya kadar yükselmiştir. Albümün 3. videosu ise "Geç" isimli şarkıya çekilmiştir.
Daha önce cast direktörü ve oyuncu koçu olarak kamera arkasında görev almış olan Erdem Yener, 2010 yılından bu yana GSM operatörünün marka yüzü olarak medyada yer alarak da izleyenler tarafından beğeniyle karşılanmıştır. 
 

 

Mekan: Hayal Kahvesi
Konser Tarihi: 01 Mart 2013 / 21:30
Bilet satış noktaları : Biletix, Hayal Kahvesi Alsancak
Fiyat: 1. Kategori - 29.00 TL

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER erdem yener, erdem yener izmir konseri, hayal kahvesi, erdem yener 1 martta hayal kahvesinde, erdem yener kimdir