23 Şubat Cumartesi 'Zeynep Dizdar' Güzelyalı Parkında

İyi bir besteci ve iyi bir vokal diye konuşulan, 1997 yılından bu yana sağlam ve yavaş adımlarla ilerleyen Zeynep Dizdar İzmirli dinleyicileri ile buluşuyor... 14 Temmuz 1976, İstanbul, Kadıköy doğumlu olan Zeynep Dizdar, ilk albümü "Yolun Açık Ola" ile 1997 yılında profesyonel müzik yaşamına adım attı. Albümdeki "Vazgeç Gönül" adlı şarkısı ile o yıllarda radyo ve müzik listelerinde ilk sıralara yerleşen Zeynep Dizdar, bu şarkı ve albümle birlikte müzik otoritelerinden de tam not aldı.

Albümde "Nerede Olursan Ol" isimli şarkısına çektiği video klibiyle elektronik müziğin Türkiye'de ki ilk örneklerinden birini de hayranlarına sunmuş oldu. Albümde yer alan ve hayvanlar için yazılan ve bestelenen ender şarkılardan biri olan "Bir Hayvanın Günlüğünden" ile de Dizdar, hayvan sevgisinin ne kadar büyük olduğunu da göstermeyi başardı. 

Bir dönem müzik dünyasından kopmasına rağmen, müzik aşkıyla birikim yapmaya devam eden ve sağlam adımlarla yürüyüp sabırla bekleyen Zeynep Dizdar, ara verdikten tam 8 yıl sonra müzik yaşantısına kaldığı yerden devam etti ve sevilen şarkılarını dinleyici ile buluşturdu. 

İyi bir vokal olmasının yanı sıra çok da iyi bir besteci olan Zeynep Dizdar, 2006 yılında Zeynep Mansur'un "Sen Nasıl İstersen" albümü için sözü ve müziği kendisine ait olan "Yarım Kalan Aşk", 2007 yılında Reyhan Karaca 'nın "İmza" albümü için "Heves" , 2010 yılında Suat Aydoğan'ın "Müziktir Herşeyi Anlatan" albümü için "Ben Senin İçin Varım" ve Bulut Duman'ın çıkış şarkısı "Mızrak" ı, 2011 yılında Faruk K'nın Fark albümü için Adalet Yerinde şarkısını hazırlamıştır.

"Benim hedefim popüler yüz olmak yerine asıl işim olan müzikde kalıcı olmak; bunun içinde dünya standartlarında ki yıldızları takip ediyorum" diyen Zeynep Dizdar, 23 Şubat Saat :19:00 da kulaklarınızın pasını silmek ve keyifli bir akşam yaşatmak için Güzel Yalı parkında sizlerle buluşacaktır. 

 

 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER zeynep dizdar, zeynep dizdar izmir konseri, zeynep dizdar 23 şubatta izmir güzelyalıda, zeynep dizdar konserleri