Türk Eğitim Vakfı Mövenpick Otel'de Toplandı

Türk Eğitim Vakfı(TEV) Genel müdürü Yıldız Günay Mövenpick Otel'de yaptıkları toplantı da "Mutluluk çarkını döndürmeye devam edeceğiz" dedi.Türk Eğitim Vakfı(TEV) Genel Müdürü Yıldız Günay, vakıf olarak bugüne kadar 200 binin üzerinde öğrenciye burs verdiklerini söyleyerek,’’ Bağışçılarımız ve bursiyerlerimizle mutluluk döngüsü içinde eğitimin önündeki engelleri kaldırmak için çalışıyoruz. Yeni dönemde de bu döngüyü devam ettireceğim ve daha geniş kitlelere ulaşacağız’’ dedi.

Türk Eğitim Vakfı’nın Mövenpick Otel’de gerçekleştirdiği toplantıda vakfın yürütme kurulu üyeleri tanıtılarak, yeni dönem faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan .TEV Genel Müdürü Yıldız Günay, 2012-2013 eğitim döneminde 9 bin 500 öğrenciye burs imkanı sağladıklarını söyledi. Şu an itibariyle bin 10 bağışçının bulunduğunu vurgulayan Günay, ‘’Türkiye’nin her yerinde okul, öğrenci yurdu, eğitim merkezleri yaparak öğrencileri çalışmaya teşvik ettik. Kendi kaynağımızdan yurt içi ve yurt dışında eğitim bursu vermenin yanında İngiltere, Hollanda, Almanya, Fransa, Danimarka ile yurtdışı eğitim bursa konusunda işbirliği yapıyoruz’’ dedi.

Yurtlar Açacağız

Kuruldukları 1967 yılından bu yana bin 441’i yüksek lisans, doktora ve üst ihtisas eğitimi için yurtdışı olmaz üzere yaklaşık 200 bin gence burs verdiklerini ifade eden Günay, ‘’Vakfımız bursiyere parasal destek vermenin yanında onları geleceğe hazırlamak amacıyla, bir dizi bireysel gelişim ve kültürel destek programları yürütmektedir. Bursiyerlere staj yeri bulmakta, bilgilendirici toplantılar yaparak rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmeti verilmekte, ücretsiz İngilizce kursları ile moral gezileri düzenlemekteyiz. Yükseköğrenim amacıyla büyük şehirlere gelen ve ciddi barınma sorunu yaşayan öğrencilere hizmet vermek için İzmir ve Trabzon’da iki kız yurdu açtık. Diğer illerde de açacağız. Üstün zekalı ve özel yetenekli gençlere en uygun eğitim modeli uygulayan ve Türkiye’de tek, dünyada da benzeri az olan Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi 2001 yılından beri tarafımızdan işletilemeye devam ediyor’’ diye konuştu.

 Çağa Ayak Uyduracağız

Bu yılla birlikte vakfın teknolojik altyapısının yenileneceğini ve sosyal medyada örgütlenme konusunda çalışmaların arttırılacağını kaydeden Günay, şöyle devam etti: ‘’Öncelikle geniş kitlelere ulaşmak için uzun vadeli stratejiler oluşturulmalıdır. Çağa öncülük etmek için çalışacağız. Eğitimde düşünce lideri tanımının içine hakkıyla doldurmalıyız. Bu yılki ana konu yeniliklerin entegrasyonu olacak. Dijital arşive geçilecek. 46 yıllık bilgi bankamızda web projeleri iyileştirilecek Gönüllülük sisteminin hayata geçirilmesi için çalışmalar artacak. Performans temelli yönetime geçilecek.. Bir gün çözüm ortağımız bağışçımız oluyor, bir gün başkası. Biz mutluluk döngüsünü, döndürmeye devam edeceğiz.’’ 

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER türk eğitim vakıf toplantısı, türk eğitim vakfı izmir, izmir mövenpick otel, izmir mövenpick otel toplantıları, izmir magazin