JEWEX Hedeflerini Aştı

JEWEX 2013 değerlendirme metni oldukça ilgi çekti. JEWEX 2013 Kuyumculuk ve Saat Fuarı İzmir’de 5. kez düzenlendi. JEWEX 2013’ü Gençiz Fuarcılık İzmir Kuyumcular Odası, İzmir Ticaret Odası başta olmak üzere yurt gelenlindeki oda ve derneklerin işbirliği Türk Ekonomi Bankası Ana sponsorluğunda gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Cuma günü fuarın açılması ile sektör profesyonelleri İzmir Fuar Alanı’na akın etti. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından çok sayıda üretici, toptancı, perakendeci, ihracatçı, ithalatçı ve mücevher tasarımcısı sektörle ilgili tüm yenilik ve gelişmeleri incelemeye aldı.

Gençiz Fuarcılık’ın özel organizasyonu ile Türkiye’nin Diyarbakır, Bursa, Uşak, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Kütahya, Burdur, Isparta, Anakara ve Denizli illerinden, Ödemiş, Biga, Bandırma, Kuşadası, Selçuk, Çeşme ve Tire ilçelerinden katılan alım heyetleri yoğunluk gösterdi. Yurtdışından ise Yunanistan, Makedonya, İsrail, Dubai, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, Azerbaycan, Irak, Rusya, Fas ve Almanya’dan fuar ziyareti yapan sektör profesyonelleri yoğunluk gösterdi. Özellikle Pazar günü fuar alanında görülen ziyaretçi yoğunluğu katılımcı standlarında zor anlar yaşanmasına neden oldu. Katılımcı standlarına giremeyen ziyaretçiler uzun süre stand önlerinde bir görüşme yapabilmek için bekledi.

Kuyum piyasalarındaki durgunluk nedeni ile fuara yüksek bir beklenti ile girmediklerini vurgulayan sektör temsilcileri, beklediğinin çok çok üzerinde bir talep ile karşılaştığını vurguladı. Piyasadaki dalgalanmalar ve daralmalar nedeni ile hoş günler yaşamadıklarını belirten katılımcılar, fuarda ilk kez görücüye çıkardıkları koleksiyonlarına önemli ölçüde talep oluştuğunu ifade etti. JEWEX 2013 5. Alyans, Altın, Mücevher, Gümüş Takı ve Saat Fuarı’nda oluşan fırsatlar ve talep nedeni ile yaklaşık bir yıllık üretim ve pazarlama planlamasını yapabildiklerine dikkat çeken kuyumcular, gelecek yıl fuar katılımlarında standlarını büyütmelerinin daha yararlı olacağını düşündüklerini vurguladı.

Organizasyonun her yıl yükselen çıtası ile kuyumculunun ticaretine olumlu bir ivme kattığını belirten Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, yine İzmir’in ürün bazındaki en değenli fuarından yüz akı ve başarı ile çıktıklarını söyledi. Gençer, “Piyasalarda bir durgunluk ve daralma vardı. Böylesi bir zaman dilimindeki fuarın getirilerinin yüksek olmayabileceği düşünceleri az da olsa vardı. Ancak ortaya konulan ticari performans, durgunluk dönemlerindeki fuarların büyük fırsatları ortaya koyduğunu bir kez daha ispatladı. Yerli ve yabancı yaklaşık 5 bin sektör profesyoneli organizasyonumuzu ziyaret etti. Katılımcılarımız sipariş defterlerini doldurdu. Kazanan katılımcılarımız, kazanan ziyaretçilerimiz en önemlisi de kazanan Türkiye ekonomisi oldu. Titiz bir çalışmayı gösteren Gençiz Fuarcılık ekibime, katılımcılarımıza, işbirliği ve destek veren kurumlara teşekkür ediyorum. Gelecek fuar bu güne kadar gerçekleşenlerin çok çok üzerinde olacak. JEWEX 2014 6. Kuyumculuk ve Saat Fuarımızın çalışmaları bugünden başladı”dedi.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER JEWEX değerlendirme, jewex hakkında, jewex fuarı, magazin, magazin izmir