Gündoğdu Rotary Kulübü'nden Örnek Davranış

Gündoğdu Rotary Kulübü , Küçük Kulüp Alliance da, Ege Üniversitesi Çocuk Travma Merkezine Ultrasonografi ve Ekokardiyografi cihazı temin edebilmek için Yılmaz Karakoyunlu’nun son kitabı olan “Yorgun Mayıs Kısrakları” kitabıyla ilgili bir söyleşi ve İmza Günü düzenlediEge Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisinde geçen yıl Travma Gözlem Birimi kuran Gündoğdu Rotary Kulübü bu yıl da Çocuk Travma Merkezine Ultrasonografi ve Ekokardiyografi cihazı temin etmek için dönem başından bu yana sürdürdüğü etkinliklere bir yenisini ekledi. Maliyeti oldukça yüksek olan bu cihazları temin edebilmek için son olarak Kültür eski Bakanı Yazar Yılmaz Karakoyunlu’nun son kitabının imza ve söyleşi günü için bir araya gelen Rotaryenler bağışlarıyla projeye katkıda bulundu. Toplantıdan elde edilen gelirle alınacak cihazla başvurması muhtemel yaklaşık 20 bin travmalı çocuğun başka bir bölüme taşınmadan U.S.G’lerinin yapılması sağlanmış olacak.

Gündoğdu Rotary Kulübü 2008-2009 yılında Tankut Karabacak Başkanlığında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde "Bir Tuğla da sen Koy" Projesi ile yola çıkarak 45 bin dolar değerinde Çocuk Acil Servisinin kurulmasını gerçekleştirmişti.

Kulüp 2011-2012 yılında Meral Çapa Başkanlığında ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Acil Servisinde "Sevgi Çatımız Altında" sloganıyla 2. tuğlayı koyarak proje değeri 50 bin dolar olan "Travma Gözlem Birimi”ni kurdu.

Projenin 2012-2013 yılındaki amacı Çocuk Travma Gözlem Birimine Çocuk Acilin olmazsa olmazı Ultrasonografi ve Ekardiyografi cihazlarını temin edebilmek
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Gündoğdu Rotary Kulübü,Gündoğdu Rotary Kulübü organizasyonları, Rotary Kulüpleri, izmir Rotary Kulüpleri, Rotary Kulübü başkanı