HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Besey Üstel

DÜĞÜN MAKYAJI

Magazinizmir

Bir kadının en mutlu günü şüphesiz evlendiği gündür. Evlilik yıl dönümlerinin  müjdesi, anneler gününün başlama düdüğü ve uzun yıllar sonunda iki tatlı ihtiyar olarak kalmak için çıkılan yolun başlangıcıdır bu. Bugün her kadın için özeldir ve küçük yaştan kurulur hayaller. Düğün zamanı gelip çattığında ise başlar bir telaş. Seçilen gelinlik en güzeli olmalı ama herkesinkinden de farklı olmalı. Hem Esra’nın topuzu olmalı hem de Ayşe’nin gelinliği, hem Esma’nın tacı olmalı hem de Sevda’nın çiçeği… Hepsinin en mükemmel yanlarının birleşimi onda  olmalı yani… Ama bu günün en önemli, en özel tarafı ise hem gelinliği gösterecek hem de herkesi size hayran bıraktıracak olan “Gelin Makyajı”. 

Gelin makyajı asla hata kabul etmez, çünkü o günü ölümsüzleştiren fotoğraflar hayatımızın sonuna kadar sakladığımız anılarımızı temsil ederler. Modası hiç geçmeyecek, yıllar yıllar sonra düğün resimlerinize dönüp baktığınızda "Aman Allah’ım ben ne yapmışım!" dedirtmeyecek bir makyaj için yüzünüzün kendi renklerinden ilham almalısınız.Bu çok özel günde önemli olan, sade ve doğal bir görünüme sahip olmaktır. Çünkü bir gelinin en büyük güzelliği, masum ve duru görünmesidir. Yalnız nasıl ki aşırı makyaj gelinin masumiyetine gölge düşürebilirse, yetersiz makyajda özensiz ve soluk gösterebilir.

Yüzün güzelliğini ve hatlarını ortaya çıkaran sade ve natürel çizgiler tercih edilmelidir. Bu yüzden öncelikle yüzdeki kusurları kapatmak için çok iyi bir zemin hazırlanmalıdır. Makyajın en önemli temel kuralı doğru bir zemindir. Zemin ne kadar iyiyse yapılacak makyaj da o derece iyi olacaktır. 

Gözlerde ağır makyajdan kaçınılmalı, toprak tonlar kullanılmalı ve gözün yapısına göre hareket edilmelidir. Örneğin, zaten küçük olan bir gözün içerisine siyah kalem çekmek gözü olduğundan da küçük gösterir.  Bu yüzden yüz tipini iyi analiz etmek gerekir.

Yani sonuç olarak gelin makyajı doğru yapıldığında gelinleri prenses haline dönüştürürken yanlış makyaj yapıldığında ise tamamen külkedisine çevirebilir. Bu mutlu gününüzde bal kabağına dönüşmek istemiyorsanız eğer söylediklerimi dikkate alın derim.


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN