HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Besey Üstel

Makyaj Sonrası cilt bakımı

Magazinizmir

Makyaj kimi zaman ihtiyaçtır kimi zamansa tercih meselesidir. Ancak her iki koşulda da yapilan makyaj cildi yorar. Cildin makyaj sonrasında ferahlamaya ve temizlenmeye ihtiyacı olur. Makyaj sonrası cilde yapılacak en büyük iyilik cildi makyajdan arindirmaktir. Makyaj ile kesinlikle uyunmamasi gerekir. Makyaj sonrası güzelce temizlenen cildimizde oluşan ferahlamayi hissedeceksiniz. Makyajınızı makyaj temizleme suları, sütler, köpük ve jel tarzı ürünler ile temizlemeniz mümkün. Fakat bu malzemelerinde cilt tipine uygun olanlarını kullanmak gerekmektedir. Yağlı, kürü,karma cilt tipleri için farklı temizleyici ürünler üretilmiştir.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN 
UYGULAYABİLECEĞİNİZ 
5 KOLAY ÖNERİ

Kavurucu sıcaklarla birlikte tatil dönemi çoktan başladı. Tüm yılın yorgunluğunun ardından saatlerce güneşe, tuzlusu ve havuz suyun maruz kalan cildinize yeterli önemi gösterebiliyor musunuz? Isveçli güzellik markasi Foreo , tatilde bakımlı ve zinde görünen bir cilde sahip olmanız için rahatlıkla uygulayabileceğiniz bir rehber hazırladı. Işte tatilde sağlıklı bir cilt için kolaylıkla uygulayabileceğiniz 5 öneri...

1- MUTLAKA KORUYUCU KULLANIN 
Yakıcı güneş ciltte ciddi hasarlara yol açabilir. Cildimiz sadece plaja gittiğimizde değil,  gün boyu zararlı güneş ışınlarına maruz kalıyor. Üstelik gölgede olmaz da zararlı ışınların etkisini tamamen yok etmeye yeterli değil. Dolayısıyla güneş koruyucu krem kullanımını tatil boyunca aksatmamak cildinizin sağlığı için büyük önem taşıyor.
2-GÜNEŞ SONRASI CİLDİNİZİ NEMLENDİRİN
Tuzlusu ve güneş cildi kurutur. Düzenli koruyucu güneş kremi kullanımı cildin nem dengesini korumaya yardımcı olsa da ne yazık ki tek başına yeterli değil. Bu sebeple plaj sonrası duş aldıktan sonra hafif nemlendiriciler kullanmak cildin günboyu güneş, havuz veya denizden kaynaklanan kuruluğunu onaracaktır. 
3-DÜZENLİ CİLT BAKIMI YAPTIRIN 
Söz konusu cilt temizliği olduğunda en önemli aşamalardan biri cildi kurutmadan kir ve yağdan arındirmaktir. Düzgün temizlenmeyen cildin üzerinde kalan makyaj kalıntıları ve kir güneş ışınları ile birleştiğinde leke oluşumuna yol açabilir.

4-GÜNEŞ GÖZLÜĞÜNÜ UNUTMAYIN
Cildin en hassas ve en hızlı deforme olan yerlerinden biri göz çevresidir. Dolayısı ile düzenli bakıma en çok bu bölge ihtiyaç duyar.UV ışınlarının zararlı etkilerinden korunmanın en önemli yollarından biri de güneş gözlüğü kullanmayı ihmal etmektedir.

5-ŞAPKASIZ ÇIKMAYIN 
Cildinizi yakıcı güneş ışınlarından korumanın bir diğer etkili ve en geleneksel yöntemi ise şapka takmaktir. Yüzümüzün yani sıra boyun ve ense bölgenizi de korumaya yardımcı olacak modellerde şapkalarla cildinizi zararlı ışınlardan koruyabilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN