HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Ecem Meis

MEZUNİYET ŞIKLIĞI

Magazinizmir

Koskoca bir seneyi daha arkanızda bıraktınız ve artık mezun olmak için hazırsınız. Hayatınızın en unutulmaz zamanlarından biri olan mezuniyet balosu telaşı dört bir yanınızı sardı, aklınızda ise tek bir soru var “Bu anlamlı ve özel gecede ne giymeliyim?”. İşte aklınızdaki bu soru işaretini ortadan kaldırıp doğru elbiseyi tercih etmenizde ve stil sahibi bir görünüm kazanmanızda size yardımcı olacak bu senenin en trend ve göz alıcı parçalarından önerilerim.

UZUN VE ŞIK ELBİSELER

Bildiğimiz gibi özel davetlerin vazgeçilmez parçalarından biri de uzun elbiselerdir.  Mezuniyet balosunda giyeceğiniz uzun elbiseniz ile genç ve enerjik bir görünüm elde etmek istiyorsanız koyu renkleri bir kenarı bırakıp daha canlı, pastel tonlarda renkleri kullanmaktan çekinmemelisiniz. Eğer siz, daha olgun ve şık bir görünüm istiyorum diyenlerdenseniz daha klasik renklerde, vücut hatlarınıza uygun, saten bir elbise veya yine klasik renklerde ama uçuş uçuş bir model tercih ederek tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.
Uzun elbiseleri bir kenara bırakıp tercihinizi mini elbiselerden yana kullanmak istiyorsanız seçeceğiniz elbiseye çok dikkat etmelisiniz. Çünkü sade bir elbiseyle çok sönük kalabilir, aynı zamanda çok abartı bir elbiseyle de pek hoş gözükmeyebilirsiniz. Kısa boylu, minyon kızlar belden kabaran modelleri tercih ederek çıtı pıtı bir görünüm elde edebilir. Biraz daha kilolu bir yapıya sahip kızlar ise vücut tipine uygun üzerine yapışmayacak aynı zamanda da çok bol olmayacak modeller ile daha ince bir görünüm elde edip günün yıldızı olabilir.

Cıvıl cıvıl

Mevsimin güzelliğini mezuniyetinizde üzerinizde taşıyabilirsiniz. Sizi daha enerjik ve doğal göstermesi için desenli veya motifli, canlı renkte elbiseler kullanabilirsiniz. Fakat bu tarz elbiselerde dikkat edilmesi gereken altın kurallardan biri sade ve tek renkte ayakkabı ile çanta tercih edilmesidir.

Bahar Esintisi

Seçeceğiniz ayakkabı ve çantanın renginin elbisenizin içinde bulunan renklerden olmasını özen göstermelisiniz. Bu şekilde mezuniyet balosunun en beğenilenleri arasında olabilirsiniz.


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN