HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

Ecem Meis

TATİLE ÇIKMAYA HAZIR MISINIZ?

Magazinizmir

İçimize işleyen güneş, tenimizi okşayan rüzgar ve doğanın bin bir çeşit renklerinin enerjisiyle uzun zamandır beklediğimiz yaz mevsimine kollarımızı açıp kucak dolusu sarıldık... Çünkü kendimizi kızgın kumlardan sıcak denizlere bırakırken kışın getirdiği tüm yorgunluğu ve stresi üzerimizden alıp bizi huzura ulaştıracağını biliyorduk. Haliyle hepimiz tatil planları yapmaya, ‘Nereye gitmeliyim?’ sorusuna yanıt aramaya başladık. 

Sahi nereye gitmeli? Sınırlarına girildiği anda göze çarpan beyaz evleri, ebedi maviliği ve bol turistiyle ünlü Bodrum’a mı yoksa kalabalık olduğu kadar güzel Çeşme’ye mi? Diğer taraftan ‘Tatil benim için huzurdur’ deyip tercih edilebilecek Ayvalık, Gümüldür ya da Urla’ya mı? Biraz daha ileri gidelim, yurt dışına mı? Yer konusunda seçim yapmak zor olsa da bir an önce karar verip tatil çantası hazırlamakta fayda var. 

Eğer “Benim planım hazır ama valizime ne koymalıyım bilmiyorum” diyorsanız tatil çantanıza neler koyabileceğinize dair ipuçlarını paylaşabiliriz.

ECEM’İN TATİL ÇANTASI

Favori tatil beldenizi seçtiniz, otelinize yerleştiniz ve eşyalarınızı yerleştirdiniz... Artık tatiliniz resmen başlamış bulunuyor. Güzel bir kahvaltıyı da hak ettiniz. Tatil çantanızı aralayıp kahvaltı için bir kombin belirlemeniz gerek. Gösterişten uzak, sade, hatta spor parçaları seçmeniz kahvaltı için doğru bir seçim olacaktır. Bu, salaş bir gömlek ile kot şort ya da pastel tonlarda bir etek ile rengiyle uyumlu bir bluz olabilir. Yanınıza canlı renkli ya da desenli minik bir çanta alabilirsiniz. Oluşturduğunuz kombini nude bir makyajla tamamlayabilirsiniz. Bu sayede günlük ve sade bir görünüm oluşturmuş olursunuz. 

PLAJA GİTME VAKTİ

Kahvaltının ardından kaldığınız yere dönüp plaja gitmek için hazırlanmanın zamanı geldi. Plaj çantanızı eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız ama nasıl? Öncelikle bu sezon sıkça göreceğimiz hasır plaj çantaları tatilinizin olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Yanınıza en tatlısından bir hasır çanta alıp içini doldurmaya başlayabilirsiniz. Plaj çantalarının vazgeçilmezi desen desen, renk renk mayo ve bikiniler, güneş gözlüğü, güneş kremleri, havlular, plaj terliği, bikini üzerine giyebileceğiniz bir pareo, denizden sonra saçınızı açabilmek için minik bir tarak, saçımıza şekil verecek ve yumuşatacak saç kremleri, bronzlaşırken okuyabileceğiniz favori kitabınız… Plaj çantanızda öncelikli olarak olması gerekenler bunlar tabii ki ancak bunlar ihtiyacınıza göre çeşitlilik gösterebilir.


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN