ATIN BENİ DENİZLERE,

Magazinizmir.com
Sinemis Alkın
174 Okunma

İLK OLARAK SEVGİLİ CANIM BABAMIN BABALAR GÜNÜNÜ KUTLAR,KOCAMAN SEVGİ DOLU YÜREĞİNDEN,PAMUK ELLERİNDE ÖPERİM…
VE GELDİ GÖNLÜMÜZÜN EFENDİSİ YAZ TATİLİ.UZUN BİR KIŞ SONRASI BAŞLAYAN SICAK HAVALAR KENDİNİ İYİDEN İYİYE HİSSETTİRMEYE BAŞLADI.PLANLAR YAPILIYOR,YAZLIK EVLER AÇILIYOR.TABİİ ÇALIŞANLAR İÇİNDE PAZARTESİ SABAHLARI İŞE YETİŞME TELAŞI,CUMA GÜNLERİ DE HAFTA İÇİ İSTENEN MALZEMELER İLE ARABANIN TIKA BASA DOLU ŞEKİLDE SEVDİKLERİNE ULAŞMA HALİ.YAZ ASLINDA DİNLENMEK Mİ YOKSA ORADAN ORAYA YUVARLANMAK MI BİLEMİYORUM.BENİM YAZDAN ANLADIĞIM VE İSTEDİĞİM ENGİN MAVİLİKLERDE BİR TEKNE DE DENİZ VE GÜNEŞLE DANS ETMEK.GECENİN KARANLIĞI ÇÖKTÜĞÜNDE  ÇOCUKLARIM İLE BERABER YILDIZLARI SEYREDİP HAYALLERE DALMAK.YAKLAŞIK 5 SENEDİR SEVDİĞİMİZ ARKADAŞ GRUBUMUZ İLE BOZBURUNDAN MAVİ YOLCULUĞA ÇIKARIZ BİR HAFTABOYU SÜREN.KAPTANIMIZ VE TEKNEMİZ HEP AYNIDIR.AYLAR ÖNCESİNDEN BAŞLAR PLANLARIMIZ ARKADAŞLARIM ARASINDA.TEKNEYE NELER ALINACAK,ROTAMIZ NERESİ OLACAK,HANGİ KOYLARA GİDİLECEK.UZUN ZAMANDAN BERİ HEP AYNI GRUP ÇIKTIĞIMIZ İÇİN KİMİN NE YEDİĞİNİ,NELERDEN HOŞLANDIĞINI HERKES ÇOK İYİ BİLİR.TEKNEYE ALINACAKLAR LİSTESİ TEKNEDE Kİ BİZ ANNELERE AİTTİR.A DAN Z YE HERŞEY DÜŞÜNÜLÜR.LİSTEDE ÖNEM SIRASI TABİİ Kİ ÇOCUKLARIN,ONLAR NE YER,NE SEVER,NE YAPILMALI NE ALINMALI ŞEKLİNDE.HERKES EVİNDE OLDUĞU KADAR RAHAT ETMELİ.BENİM İKİZLER TEKNENİN ABİSİ OLDU ARTIK.BU SENE BİZ BÜYÜKLER İLE TAKILACAKLARINA EMİNİM.DENİZ,NİL,ALİ,ELA,MERT,İPEK,AYLİN,YASİN  ONLAR DAHA TEKNENİN MİNNAK KUZULARI.KÜÇÜK OLMALARINA RAĞMEN O KADAR UYUMLULAR Kİ ANLATAMAM.HEPSİ ANNESİ BABASI GİBİ SADE VE YALINLAR.ARAMIZDAKİ SENKRONİZASYON HARİKA ,TEKNEDE Kİ EN ÖNEMLİ ŞEY BU ÇÜNKÜ,BİN ŞÜKÜR…HERKES ÇOCUKLAR İLE İLGİLENİR,OYUNLAR OYNAR,BİZLER GİBİ KEYİF ALABİLMELERİ İÇİN ELİMİZDEN GELEN HERŞEYİ YAPARIZ HEPBERABER.
 BU ŞEKER BAYRAMI OKULLAR KAPANMADAN HAYALLERİMDEN BİRİNİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİM.BEN VE KUDRET  YELKENLİ KİRALAYIP GÖCEK KOYLARINDA GEÇİRDİK. BENİM İÇİN BİR İLKTİ.AYRICA HİÇ DENEYİMİM YOKTU YELKENLİ TEKNE HAKKINDA.OLSUN,KUDRET ZATEN BU KONUDA İYİ OLDUĞU İÇİN BENİM ONA GÜVENİM TAMDI,TABİİKİ O DA BANA GÜVENİYORDU ONA YARDIM EDECEK,DESTEK VERECEKTİM. KUDRET TEKNE İLE İLGİLİ HAZIRLIKLARI YAPMIŞTI GÜNLER ÖNCESİNDEN. KAÇ METRE OLACAĞI ,YENİ OLMASI,TEMİZLİĞİ,ÇOK DİKKAT ETMİŞTİ KENDİSİ BİZİM İÇİN.BENİM ÜSTÜME DÜŞENSE YEMEKLER VE DİĞER AYRINTILAR İLE İLGİLENMEKTİ. TEKNEYE BİNDİĞİMİZ AN KAPTANIM KUDRET VE BEN MİÇO SİNEMİS OLARAK GÖREVLERİMİZİN BAŞINDAYDIK. TEKNEYE BİNMEDEN İLK ETAPTA ÖĞRENMEM GEREKENLER DİKKATLİCE  ANLATILMIŞTI BANA.İKİMİZDE HEYECANLI VE İSTEKLİYDİK.RÜZGAR YÜZÜMÜZE VURDUKÇA,DENİZİN SESİNİ DİNLEDİKÇE İKİMİZİNDE GÖZLERİ AYNI TAZE BALIĞIN GÖZLERİ GİBİ PIRIL  PIRIL  PARLIYORDU.YOL ALMAYA GÖCEK LİMANINDAN BAŞLADIK. KIYIDAN UZAKLAŞTIKÇA TEKNİK BİLGİLERİ VERMEYE DEVAM EDİYORDU BANA. İKİMİZ İÇİN DE GÜVENLİK ÖN PLANDAYDI. YOLA ÇIKMIŞTIK VE HERŞEY YOLUNDAYDI. RÜZGAR, DENİZ TAM KIVAMINDAYKEN TEKNENİN MOTORU KAPATILIP YELKENLERİ AÇMAYA KARAR VERDİĞİMİZDE BU KADAR KEYİFLİ OLACAĞINI HİÇ DÜŞÜNMEDİĞİMİ FARK ETTİM.BİZİMLE BERABER BÜYÜKLÜ KÜÇÜKLÜ O KADAR ÇOK TEKNE VAR Kİ DENİZDE KELEBEK MİSALİ UÇUŞUYORDUK KANATLARIMIZI ÇIRPARCASINA.GEÇİRDİĞİMİZ HER GÜNÜN SONUNDA TATLI BİR YORGUNLUK VE BERABERİNDE GETİRDİĞİ HUZURLA GİRDİK TÜM KOYLARA.GÜZEL BİR AKŞAM YEMEĞİ SONRASI KOCAMAN BİR GÖKYÜZÜ  VE  YILDIZLARIN ALTINDA DERİN UYKU.SABAHIN ERKEN SAATLERİNDE RÜZGARI KAÇIRMAMAK ADINA TEKRAR BALIKLAR İLE YARIŞMA HEYECANI.O KOYDAN O KOYA SÜZÜLÜRKEN RÜZGARIN SAÇLARIMIZIN ARASINDAN GEÇMESİNE SEVGİ İLE İZİN VERDİK.AKVARYUM KOYU,AT BÜKÜ,HAMAM,BEDRİ RAHMİ KOYU,BOYNUZBÜKÜ,GÖBÜN KOYU.BUNLAR YÜZMEK VE GECELEMEK  İÇİN İDEAL OLAN KOYLAR ARASINDA.PUPA SEYRİ,TRAMOLA,RÜZGAR ÜSTÜ,RÜZGAR ALTI,TRİM,KERTERİZ,USTURMAÇA,HAVUZLUK BUNLAR AKLIMDA KALAN BİRKAÇ KELİME,İLK SEFER İÇİN GAYET İYİYİM.
SON OLARAK ŞUNU DA ANLATMADAN GEÇMEK İSTEMİYORUM ,EN SON GECE SEVDİĞİM  BİR ARKADAŞIM NALANIN TAVSİYESİ ÜZERİNE TERSANE ADASINDA BULUNAN VE AİLE İŞLETMESİ OLAN RESTORUANT’TA YEMEK YEMEYE KARAR VERDİK.YEŞİM HANIM,EŞİ,OĞLU,TEYZE KIZLARI HEPSİ CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR BURADA.SAMİMİYETLERİ VE ALAKALARI CEZBEDİYOR İLK SİZİ. ADADA ÖZEL  OLARAK  BÜYÜTÜP BESLEDİKLERİ, KEKİK VE ADAÇAYI İLE BESLENEN OĞLAK TANDIRDAN  YEMENİZ GİDECEK OLAN  TÜM ARKADAŞLARIMA  ŞİDDETLE TAVSİYEM OLUR.
İNSANIN SEVDİĞİ   VE  ZEVK ALDIĞI ŞEYLERİ DEĞER VERDİĞİ İNSANLAR İLE  YAPMASI KADAR KEYİF VEREN BİRŞEY YOK BU HAYATTA. FIRSAT BULDUĞUMUZ HER BOŞLUKTA VE TATİLLERDE İYOT,GÜNEŞ VE YELKENİN HAYATIMDA OLACAĞINI BİLİYORUM BUNDAN SONRA.ORHAN VELİ’NİN DEDİĞİ GİBİ;
NE DURUYORSUN BE, AT KENDİNİ DENİZE.
GERİ DE BEKLEYENİN VARMIŞ , ALDIRMA,
GÖRMÜYOR MUSUN, HER YANDA HÜRRİYET,
YELKEN OL, KÜREK OL, DÜMEN OL, BALIK OL,SEN OL,
GİT GİDEBİLDİĞİN YERE…

Yorum Yap

(*) Gerekli Alanlar

ETİKETLER
banner
FACEBOOK İLE BAĞLAN