HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İpek Yelden

14 Şubat Sevgililer Günü Makyaj Önerileri

Magazinizmir

14 Şubat, ‘Sevgililer Günü’ olarak adlandırdığımız özel günlerden biri. Sevgililer günü için bir planı olanlar nasıl bir makyaj tercih edeceğinize hala karar vermediyseniz bu yazı tam da size göre! 

Öncelikle bu özel günde sevdiğinizle birlikte olacağınız mekana göre bir makyaj belirlemeli, "makyajınızda romantiklik mi yoksa çekicilik mi ön planda olsun istersiniz?" sorusunu cevaplandırmalısınız.

Daha çekici bir makyaj için: 
Aşk, sevgi, hele ki 14 Şubat’ın temsili rengi olan kırmızıyı rujunuzda tercih edip geri kalan tüm makyajınızı daha hafif ve doğal bırakabilirsiniz. Sade bir makyajı tamamlayan kırmızı bir ruj Sevgililer Günü'nde daha çekici görünmeniz için zaten yeterli olacaktır. Fakat kırmızı ruj kullanımı dikkat gerektirir. Çok dikkat çekici olduğundan makyajı dengeli yapmalısınız. Gözlerde hafif kahve tonları kullanabilirsiniz.

Daha romantik makyaj için:
Romantik bir görünüş isteyenler abartıdan tamamen uzak durup yanak ve dudaklarda pembemsi ve turuncu tonlarını tercih ederek kirpikleri ön plana çıkarabilir, yüzünüzdeki belli bölgeleri aydınlatabilirler.

Makyajın daha kalıcı olması için:
Ten makyajınızın kalıcılığı için iyi bir nemlendirici+makyaj bazı

Göz makyajınız için: 
Far bazı

Dudak için ise:
 Önce nemlendirici daha sonra dudak kalemi ile çerçeveleyip ruj uygulamalısınız. Unutmadan, uygulamış olduğunuz ruju o gece için çantanızda tazelemek için tutabilirsiniz!
 


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN