HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İpek Yelden

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?

Magazinizmir

Yaz gelince makyaj konusunda kafalar bir hayli karışıyor. Bu yüzden en çok hatayı bu dönemde yapıp yine en çok sorunu bu dönemde yaşıyoruz. Öncelikle kafanızın karışıklığını ortadan kaldırmak için “Yaz aylarında her şeyin azı makuldür” sözümü aklınızın bir kenarına yazın. Şimdi de birazdan okuyacağınız makyaj hatalarından sakınıp sıraladığım çözümlere odaklanın. 

SMASHBOX PRIMER: 89.00 TL 
Aslında yaz-kış fark etmeksizin yapılan hatalardan ilki, baz kullanmadan makyaja başlamaktır. Makyajın zeminini hazırlayan vazgeçilmez unsurun baz olduğu unutulmamalıdır. Kullanılmadığı takdirde, özellikle de yaz sıcaklarında ‘’cake’’ dediğimiz görüntü oluşacaktır.

 ESTEE LAUDER BB: 145 TL
NARS ALL DAY LUMINOUS FONDÖTEN: 225 TL

Ben BB kremleri tercih ediyorum ancak eğer sizin tercihiniz fondötenden yana ise şunu unutmayın: Kışın kullandığınız fondöten, (güneş ışınlarına daha fazla maruz kaldığınız için) yaz aylarında cilt tonunuza uyum sağlamayacaktır. Bu yüzden bir tık daha koyu renklere yönelebilir ya da fondötenleri karıştırarak kullanabilirsiniz. Satın alırken yüz veya bilekte değil, boyunda deneme yapınız.

RIMMEL LONDON TRANSPARAN PUDRA: 24,90 TL
Renkli pudralardan bir süre uzak durun. Bunun yerine makyajınızı, transparan özelliği olan pudralarla sabitleyin. Özellikle yağlı cilde sahip olanlar dikkat etsin.

MAC ZOOM WATERFAST LASH MASKARA: 99 TL 
Suya dayanıklı maskaralar, plajda ve havuzda kurtarıcınız olacaktır. Çantanızdan eksik etmeyin!

ANASTASIA BEVERLY HILLS AMREZY AYDINLATICI: 140 TL
URBAN DECAY BEACHER BRONZER: 155 TL

Yaz aylarında en çok yapılan hatalardan bir diğeri; kontür ve aydınlatıcı uygulamasıdır. Bronz görüntü yaratmak için kontür abartılmamalı, doğal bir görünüm için dağıtılarak uygulanmalıdır. Aydınlatıcı ise yüzün belli bölgelerine, yeteri kadar kullanılmalıdır. Doğru uyguladığınızda sağlıklı ve canlı görünüm sağlayacağınızdan şüpheniz olmasın ancak abartırsanız disko topuna dönebiliriz!


Yazarın Diğer Yazıları
FACEBOOK İLE BAĞLAN