HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YAŞAM -- 20 Şubat 2020

ŞİŞLİ'DE YENİ DOĞMUŞ BEBEĞİ POŞETE KOYUP ÇÖPE ATTILAR

Magazinizmir
İstanbul Şişli'de yeni doğmuş bebek, poşet içerisine konularak çöp konteynerine atıldı. Belediyeye ait temizlik ekiplerinin dikkati sayesinde fark edilen talihsiz bebek, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Şişli'de çöp konteynerine atılan yeni doğmuş bebek, son anda temizlik işçileri tarafından fark edildi.

Olay sabah saatlerinde Şişli Kuştepe Yavrukuş Sokak'ta yaşandı. Şişli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri sabah saatlerinde sokakları dolaşarak çöp konteynerlerini boşaltmaya başladı.

AĞLAYINCA HAYATTA KALDI

Yavukuş Sokak'a gelen ekipler, burada bulunan çöp konteynerini de araca boşaltarak hareket etti. Bir süre sonra bir ağlama sesi duyan temizlik görevlileri, aracı durdurarak kontrol etmeye başladı. Bu sırada temizlik görevlileri bir poşete konularak çöpe atılan yeni doğmuş bebeği fark etti.

GÖBEK BAĞI BİLE KESİLMEMİŞ

Bebeği yanlarına alan temizlik görevlileri, hemen yakında bulunan Kuştepe'te Aile Sağlık Merkezi'ne götürdü. Burada ilk kontrolleri yapılan bebeğin bir kız çocuğu olduğu anlaşıldı. Yeni doğmuş bebek, göbek bağının kesilmesinin ardından ambulansla Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

FACEBOOK İLE BAĞLAN