HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

SAĞLIK -- 13 Eylül 2021

Saç Ekim İşlemlerinde En Çok Tercih Edilen Yöntemlerden Biri Safir FUE Oluyor!

Magazinizmir
Saç seyrekliği ya da kellik problemlerinde tercih edilen popüler işlemlerden biri olan saç ekiminde en çok tercih edilen yöntemlerden biri olan Safir FUE, uygulama yöntemi ve avantajları ile diğer yöntemlere göre farkını gösteriyor! İsmini aldığı özel safir madeninden üretilen bıçakların saç ekiminde kullanılması, saç ekimi işleminde yepyeni bir soluk yaratarak uygulanan cerrahi işlemlerde hem doktor için hem de hasta için büyük bir avantaj sağlıyor.

Safir FUE saç ekimi işlemi hakkında daha detaylı bilgi almak ve merak edilenleri öğrenmek adına, Zen Poliklinik bünyesinde çalışmaya devam eden Anestezi Uzmanı Doktor Murat Konakçı ile yaptığımız görüşme ile Safir FUE saç ekimi hakkındaki her şeyi sizinle paylaşıyoruz.

“Safir FUE saç ekim uygulaması farklı avantajlar sağlıyor”

Safir FUE saç ekim işleminin farkını anlattığımızda insanlara çok cazip geliyor. Bunun sebebi ise saç ekim işlemlerinin cerrahi olması ve bu cerrahi işlemlerin en az hasarla gerçekleşmesi gerektiğidir. Safir FUE, isminden de anlaşıldığı gibi safir madeninin kullanımını içermektedir ve safir madeni insan derisi ile en uyumlu madenlerden biridir. Safir madeni ile üretilen bıçaklarla gerçekleştirilen Safir FUE saç ekim işleminde, saç derisi üzerinde en az hasarla cerrahi işlem yapılmaktadır. Üstelik işlem sırasında da klasik bıçaklara göre safir bıçakların keskinliğini asla kaybetmemesi, işlem sırasında hem benim hem de hastaların zorluk yaşamamasını sağlamaktadır. Elde edilen bu avantaj, işlem sonrasında da iyileşme sürecine olumlu katkılarda bulunarak saç derisinin kısa sürede iyileşmesini sağlamaktadır.

“Operasyon öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı önemli durumlar var”

Safir FUE işleminin cerrahi bir operasyon olduğuna dikkat çekerek, operasyon öncesinde hem hastamızın sağlığı hem de saç ekim işleminin doğru şekilde ilerlemesi adına bazı hususlarda dikkatli olmak gerektiğini söyleyebilirim. İlk ve en önemli olarak, hastalarımızın yaşadığı bir sağlık problemi varsa veya sürekli olarak kullanılan bir ilaç söz konusuysa, bu bilginin kesinlikle paylaşılması gerekmektedir. Operasyondan minimum 3 gün öncesinde aspirin ve kan sulandırıcı gibi ilaçların kullanımına da son verilmelidir ve aynı zamanda aynı süreç içerisinde sigara ve alkol kullanımı bitirilmelidir.
Operasyon öncesinde yapacağımız bazı kan testleri ile, hastamızda operasyona engel olabilecek bulaşıcı bir hastalığın olup olmadığı da kontrol edilmektedir. Bütün kontroller sonrasında hiçbir engel ile karşılaşmadığımız takdirde operasyona başlamaktayız.

“Operasyon sonrası süreçte de dikkat edilmesi gereken durumlar bulunuyor”

Operasyon yaklaşık olarak 6 saat sürmektedir. Bu süre içerisinde uygulanmış olan lokal anestezi ile hastamızda hiçbir şekilde ağrı veya acı hissetme durumu söz konusu olmayacaktır. Operasyon sonrası süreç ise, saç ekiminin başarılı bir şekilde sonuçlanması için en önemli süreç olmaktadır. İyileşme süreci olarak adlandırdığımız bu zaman diliminde hastamızın özellikle dikkat etmesi gereken durumlar bulunmaktadır. Operasyon sonrasında ilk 15 gün direkt olarak güneş temasından, nemli ve buharlı alanlardan uzak durulması gerekmektedir. Özellikle saç ekimi işleminin ardından ilk 1 ay boyunca vücudu zorlamamalı, ağır işler veya ağır spor yapılmamalıdır. Saç ekimi yapılan bölge üzerinde herhangi bir baskı oluşmamalı ve bölge üzerine darbe gelmemesi için dikkatli olunmalıdır. Saç yıkama konusunda da hastalarımız için yardımcı olmaktayız. Saç derisinin ilk yıkamasını operasyondan 2 gün sonra polikliniğimizde gerçekleştirerek işlemin bütün detaylarını hastamıza aktarmaktayız. Saç bakımı için ise gerekli olan ürünleri kliniğimiz hastalarımız için tedarik etmektedir.

“Saç derisinin tamamen iyileşmesi ortalama 1 yıl sürmekte”

Operasyon sonrasında saçların yavaş yavaş gelişmeye başladığı hastalarımız tarafından fark edilmektedir. Birinci ve ikinci ay sürecinde ise saç ekiminin gerçekleştiği alanda yüzde 80’e varabilen dökülmeler gerçekleşmektedir. Hastalarımız bu konuda endişelenmektedir fakat bu durum iyileşme sürecinin temel durumlarından biri olmaktadır. Yaşanan bu şok dökülme sonrasında, üçüncü aydan itibaren saçlar yeniden gelişime başlar ve zamanla uzamaya devam eder. Bu gelişim ise ortalama 1 yıl sürmektedir ve bu süreç sonrasında hastamız yeni saçlarına kavuşmaktadır.

Zen Poliklinikte gerçekleştirdiğim Safir FUE saç ekim işlemlerinde en yüksek başarıyı sağlayarak hastalarımıza yepyeni hayat sunmaya devam etmekteyim. Safir FUE saç ekimi için sizleri Zen Polikliniğe bekliyoruz.

 

Bize Ulaşın:
Dr. Murat Konakçı
Anestezi ve Saç Ekimi: https://zenpoliklinik.com/tr/
Telefon: (0216) 212 07 47
Sosyal Medya:
Facebook: @zenpoliklinik,
Instagram: @zenpoliklinik,
YouTube: ZenPoliklinik,
Google Maps: ZenPoliklinik

 

 

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN