HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

RÖPORTAJLAR -- 16 Şubat 2021

Kızılay Cuma Söyleşileri’nin konuğu Ömer Köroğlu oldu

Magazinizmir
Türk Kızılay İzmir Şubesi tarafından gerçekleştirilen ‘Cuma Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu sevilen radyocu, şair ve yazar Ömer Köroğlu oldu. Ömer Köroğlu, 1 saat süren programda anılarıyla izleyicilere keyifli anlar yaşatırken, okuduğu hikayelerle de izleyicileri hüzünlendi2rdi.

Köroğlu yaptığı açıklamada; “Gerek pandemi sürecinde gerekse hepimizi derinden yaralayan depremde Kızılay’ın İnsani Yardım faaliyetlerinde emek veren gönüllü kardeşlerimizle güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. Çok güzel düşünülerek organize edilmiş bir farkındalık çalışması oldu. Bugün bende burada sizlerle birlikte geçmişteki anılarımı tazeledim. Buradan Kızılay’la ilgili bir anımı paylaşayım. Bende 2000-2003 yılları arasında Ege Üniversitesi Kızılay Kan Merkezi’nde çalıştım. Kan tedariğini Kızılay’dan karşılıyorduk. O zaman Kızılay’ın eski binası buradaydı. Kan taşıma kabıyla kanları alıp hastaneye götürürdük. Kızılay’ın her anlamda hem kan olarak hem de sosyal yardımlar olarak yapılan çalışmalarından dolayı onları yürekten kutluyorum. Böyle güzel bir söyleşide emek veren herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Cuma Söyleşileri moderatörü Büşra Kabak, programa katılım sağlayan Ömer Köroğlu’na teşekkür ederken, önümüzdeki haftalarda sürpriz isimleri ağırlayarak farkındalık çalışmalarına devam edeceklerini belirtti.

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN