HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 2 Şubat 2017

DOKTOB Yeni Sezon İçin Tam Gün Mesaide

Magazinizmir
Yaklaşan yeni turizm sezonunu umutla bekleyen Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turizm Birliği Derneği (DOKTOB) tanıtım faaliyetlerine hız verdi.

Gerek ulusal, gerekse uluslararası fuar ve etkinliklerini yakından takip eden bölgedeki turizmciler, bukez de İstanbul'da yapılan ve 80 ülkenin katıldığı Emitt Turizm Fuarı'nda yoğun bir mesai harcadılar.

Fuarda bölgenin tanıtımında tarihi, kültürel değerleri, doğal güzellikleri, deniz kıyıları, caretta kaplumbağaları ve tarımsal ürünleri ön plana çıkarılırken farklılıkları ortaya kondu. Bunun yanı sıra fuar süresince, organizasyona katılan firma ve turizmcilere nar, nar suyu, portakal, limon, bal, zeytinyağı, zeytin, kekik, adaçayı gibi bölgenin nadir bulunan meyve ve bitkileri armağan edildi. Büyük br özenle hazırlanan DOKTOB standı katılımcıların büyük ilgisi ile karşılaşırken çok sayıda bağlantı kurulduğu da belirtildi. Bu arada standı Muğla Valisi Amir Çiçek,Turizm İl Müdürü Veli Çelik, Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, Başkan Vekili Ramazan Ontaş, Meclis Üyeleri, Dalyan Turizm Derneği Üyeleri ve DOKTOB Yönetim Kurulu Üyeleri de sürekli ziyaret etti.

Turizmin içinde bulunduğu sıkıntılı dönemde fuarların özellikle iç turizmde tanıtım açısından çok önemli olduğunu, bölgemizin yöneticileri ve STK’ları ile birlikte bölgeye gelen turist sayısını artırmak için aralıksız çalıştıklarını dile getiren DOKTOB Başkanı Yücel Okutur şunları söyledi: "Turizmdeki krizi azaltmak için yeni pazarlar bulmamızın gerektiği bir gerçcek. Bölge turizmcileri olarak büyük bir pazar potansiyeli olarak Hindistan’la iletişim kurulmuş, 2 ay önce Yeni Delhi’ye gidilerek ön görüşmeler yapılmıştır. Turizmcilerimiz 9-18 Şubat tarihleri arasında Mumbai ve Yeni Delhi’de yapılacak fuarlara bizzat Acentalar Birliği tarafından davet edilmiştir.

Hindistan’da turizmde seyahat eden 250 milyonluk bir pazar vardır. Türkiye için çok olumlu neticeler alacağımıza inanıyorum. Hindistan Fuarına Turizm Bakanlığı, Muğla Ticaret Odası ve Belediyelerimizle birlikte bölgemizi tanıtmak için 07 Şubatta gideceğiz. Bu arada geçtiğimiz günlerde İstanbul'da katıldığımız Emitt Fuarı'nda önemli temaslarımız oldu. Bu konuda ciddi geri dönüşlerin olacağına inanıyoruz. Turizm Türkiye’nin en büyük geliri getiren ithalatsız sanayi kuruluşudur. Turizmciler olarak çalışmalarımız durmaksızın devam edecek."

 

FACEBOOK İLE BAĞLAN