HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

İŞ DÜNYASI -- 23 Mart 2017

Alba'dan Denizcilere Fuar Daveti

Magazinizmir
İzmir İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Pietro Alba, denizcilik sektörünün önde gelen isimlerini 5 – 8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Europort Turkey Uluslararası Denizcilik Fuarı’na davet etti.

Türk denizcilerini sektörün en iyilerinin 300 marka ile katıldığı Europort Turkey’e davet eden İzmir İtalyan Ticaret Odası Başkanı Pietro Alba, denizcilik sektörünün daha hareketli bir pozisyon alması noktasında fuarlarda boy göstermesi ve yeni ticari iş anlaşmalarını yapması gerektiğini söyledi.

35 Ülkeden Katılım

Denizcilik sektörünün önde gelenlerinin katılacağı uluslararası denizcilik fuarına katılım gösterilmesinin sektörü daha canlı tutacağını belirten Alba, "35 ülkeden 10 bin profesyonel ziyaretçiyi bir araya getirecek. Denizcilik sektörünün uluslararası iş birlikleri oluşturmak ve geliştirmek için anahtar olarak gördüğü Euruport Turkey’e bu yıl Panama, Danimarka, İzlanda, Norveç, Yunanistan, Kenya, İran, Azerbaycan, Meksika, İngiltere gibi ülkelerden büyük ilgi var. Bu çatı altında yeni iş anlaşmaları yapılabilir" diye konuştu.

Sektörün Kalbi Tuzla'da Atacak

Ulusal ve uluslararası ziyaretçi için de lokasyonun hem Tuzla hem de Viaport Marina olmasının fuarı daha da cazip hale getireceğini sözlerine ekleyen Alba, "Viaport Marina; sadece bir marina olarak değil, aynı zamanda mevcut sosyal alanları ile bir yaşam merkezi, yeme-içme çeşitliği olarak farklı konsepti, Sabiha Gökçen Havalimanı’na 9 km mesafe ile oldukça kısa sürede ulaşımın olması sebebi ile hem katılımcı hem de ziyaretçinin hayatını kolaylaştıracaktır. Katılımı da arttıracaktır. Özellikle bölgemizden fuarlara yapılacak katılımın yüksek olmasını umut ediyoruz" dedi.

Europort Turkey, Hollandalı partneri AHOY ile birlikte Uluslar arası bir organizasyonla sektör adına büyük önem taşıyan yeni iş birliklerine de fırsat sunacak. Via Fuarcılık 05-08 Nisan 2017’ de farklı bir bakış açısı ve organizasyon ile gemi inşa sektörünün fuarına ev sahipliği yapacak.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN