HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YEME & İÇME -- 24 Mayıs 2018

Lagada, (Karşı Köyün Balıkçısı)Alaçatı Portta…

Magazinizmir
Yunanistan’ın Sakız adasının 16 kilometre kuzeydoğusunda, deniz kenarında bulunan ve tamda Alaçatı’nın karşı yakasına denk gelen balıkçı köyü Lagada’dan adını alan Lagada Restoran Alaçatı Port içerisinde ki muazzam konumuyla misafirlerini ağırlıyor.

Adeta bir tabloyu andıran Lagadaköyünü anımsatan manzarasını Alaçatı’ya taşıyan Lagada damak tadına düşkün lezzet avcılarının da uğrak yeri haline geldi. Alaçatı Portun eşsiz manzarasına en hakim noktada adeta bir gemi güvertesinde yemek yeme hissi uyandıran Lagada’nın mutfağında her gün kabuklulardan balık çeşitlerine uzanan taze deniz mahsullerini bulabilirsiniz.

Usta ellerde muazzam lezzetlere dönüşen deniz ürünlerini Lagada’nın büyüleyici manzarası eşliğinde keyifle yiyebilir dostlarınızla güzel bir gün geçirebilirsiniz. Ara sıcaklarda bir hayli iddialı olan Lagada’da özellikle patlıcan yatağında hellimli levrek yemenizi tavsiye ederiz. Tarifini bir sır gibi saklayan ustaların elinde muhteşem bir lezzete dönüşen patlıcan yatağında hellimli levrek dışında; enginarlı balık sarma, mantar soslu paçero, chili soslu çıtır karides, karidesli içli köfte, sebzeli kaşarlı julyen balık köfte, kuşkonmazlı rulo balık, kalamar ızgara ve şevketli lagada festivalde öne çıkan ara sıcaklardan.

Lagada’nın Ege ve Girit’e özgü soğuk mezelerinin arasında isli balık pastırması ise mutlaka denenmeli. Makul fiyatlarda muhteşem lezzetleri sunan Lagada’nın enerji dolu güler yüzlü personeli ise misafirlerini evlerinde gibi rahat hissetmelerini sağlıyor. Her gün günlük taze balık çeşitlerinin sunulduğu restoranda yemeğin üzerine bir Lagada klasiği olan dondurmalı katmeri istemeyi unutmayın. 

FACEBOOK İLE BAĞLAN