HEMEN MAGAZİN İZMİR'E ABONE OL!

YEME & İÇME -- 30 Aralık 2016

Etçibaşı Naci Usta'nın Hindi Menüsü Yılbaşı Sofralarına Lezzet Katacak

Magazinizmir
Etçibaşı Naci Usta’nın muhteşem tarifiyle hazırlanan hindi dolma yılbaşında sofraların vazgeçilmezi olacak.

Et yemekleri alanında Türkiye’nin sayılı restoranlarından olan Etçibaşı, yeni yılı Naci Usta’nın özel tarifiyle hazırladığı hindi dolmasıyla karşılamaya hazırlanıyor. Naci Deniz’in muhteşem sunumuyla adeta bir sanat eserine dönüşen hindi dolma yılbaşı gecesi için Etçibaşı’nı tercih edeceklerin yanı sıra yeni yıla evinde girmak isteyenlere de servis edilecek. Türk ve dünya mutağından eşsiz lezzetleri müşterileriyle buluşturan Naci Usta’nın yılbaşına özel hazırladığı kestaneli iç pilavlı, portakal soslu hindi dolması yeni yıla unutulmaz bir damak tadıyla girmenizi sağlayacak.

Etçibaşı Naci Usta’nın yeni yıl için hazırladığı hindilerin artık bir gelenek haline geldiğini söyleyen Naci Deniz, "Yeni yıl sofralarının en özel yemeği olan hindiler özel olarak yetiştiriliyor. 2017’ye muhteşem bir damak tadıyla girmek isteyenler için eşsiz bir sunumla hazırladığımız hindilerimizi önceden sipariş edebilirsiniz" dedi. Naci Usta’nın bizzat hazırladığı Hindiler talebe göre adrese teslim edilecek. Naci Usta Hindilerini dileyenler www.etcibasi.com.tr adresinden ya da (0232) 404 4 000 nolu telefonundan ayırtabilirler.

Yılbaşında Neden Hindi Yenir?

Amerika’ya ayak basan ilk İngilizleri karşılayan Kızılderililer onlara hindi avlamasını ve mısır yetiştirmesini öğreterek yaşamlarını sürdürmelerine yardımcı olmuşlar. Kızılderililer´in yardımı ile yeni hayatlarına başlayan İngilizler aradan geçen senelerden sonra hayatlarını düzene sokarlar ve ilk geldikleri gün kendilerine sofralarını açan, onlara yardımcı olan Kızılderililer´e şükranlarını sunmak isterler. İngiliz Vali William Bradford tarafından büyük bir ziyafet hazırlanır ve Kızılderililer davet edilir. Kızılderililer´in şefi Massoit, 90 Kızılderili ile bu yemeğe katılır. O günden sonra her hasat sonrasında bu yemek geleneği sürer. Her yıl Kasım ayının son perşembesi düzenlenen bu şükran yemekleri 1841 yılında Amerikan meclisinde de onaylanarak resmiyet kazanır. Aslında şükran günü yemeği olan hindi, bazı toplumlarda zaman içinde yeni yıl yemeği geleneğine dönüşür.
 

FACEBOOK İLE BAĞLAN