Baryum Balık Restoranda Eşsiz Lezzetler Yiyeni Büyülüyor

Baryum balık Restoran'ın ara sıcak sipesiyali patlıcan yatağında safran soslu karides yiyen lezzetinden vazgeçemiyor.İzmir Birinci Kordon’da yer alan Baryum balık restorant yenilenmiş konseptiyle misafirlerini ağırlıyor.Uzun yıllardır İzmir’lilerin misafir eden Baryum, yenilenmiş konseptiyle fasıl müziği eşliğinde alakart ve et menüleriyle Baryum balık restorant hizmet veriyor. Baryum Balık Restoranda misafirlere özel; tuzda balık, sütte balık, safran soslu buğulama levrek lokum, hellum peynirli levrek, şevketi bostanlı levrek gibi sipesiyaller bulunuyor. Ara sıcaklarda ise Baby ahtapot, ahtapot beğendi,patlıcan yatağında safran soslu karides,rakfor soslu levrek kesinlikle denenmeli.

1992 yılından beri hizmet veren Baryum, talep üzerine konsept değişikliğine gidilerek alakart restoran olarak hizmet vermeye devam ediyor. Baş aşçı Münir Güneş’in şefliğinde eşsiz lezzetlere ev sahipliği yapan Baryum Balık Restotanda birbirinden leziz et ve balık çeşitleri misafirlerin beğenisini topluyor.Öğlen servisiyle güne başlayan Baryum Balık Restoran uygun fiyat aralıklarındaki set menüleriyle leziz bir ögle yemeği imkanı sunuyor. Akşam ise Balık ve tercihe göre et yemekleriyle göz dolduran ve damaklara hitap eden Baryum Fasıl özel sipesiyalleriyle dikkat çekiyor.
Baryum Fasıl’ın sahibi Fezair Taşçı; ‘Son zamanlarda insanlar fasıl eşliğinde eğlenmeyi daha çok tercih ettiği için bhaftanın iki günü cuma ve cumartesi geceleri fasıl gurubumuz sahne alıyor. Toplam 280 metrekare alanda 180 kişiye hizmet verebiliyoruz. Üst kata ki özel salonumuzda önemli günler için gurupları ayrı olarak misafir edebiliyoruz.

Baryum Balık Restoranda misafirlerimize özel; tuzda balık, sütte balık, safran soslu buğulama levrek lokum, hellum peynirli levrek, şevketi bostanlı levrek gibi sipesiyallerimiz var. Balığın dışında et menülerimizde mevcut. 2 buçuk metre uzunluğunda bir ızgaramız var; bunun 60 cmlik kısmı et bölümüne ayırdık. Çok güzel bomfilemiz var tavuğuda but filato olarak veriyoruz. Etimizi civar ilçelerdeki köylü üreticilerden taze olarak temin ediyoruz.Deniz mahsullerimizi,balığımızı ise urla,güzelbahçe ve karaburunda ki balıkçılardan günlük olarak temin ediyoruz. Taze ve deniz balığı olmasına önem veriyoruz.

Balık dışında köfte ve biftek seçeneklerimiz mevcut. 30 çeşit mezemiz var genellikle deniz ürünleri mezelerimizin yanında Ege ve girit mutfağına ait mezeler ön planda. Ara sıcaklarda Baby ahtapotumuz, ahtapot beğendimiz,patlıcan yatağında safran soslu karides,rakfor soslu levreğimiz meşhurdur.Bunun dışında kalamar dolma, balık kavurmamız ,sütte balık,tuzda balık, tütsülenmiş meyve aromalı bomfilemiz,buharda pişirilmiş sebzeli levrek filato,safran soslu çok güzel buğulamamız var. Mezelerden deniz mahsulü levrek marinimiz meşhurdur kendi üretimimiz hardal ve özel sosta 3 gün bekletildikten sonra servis ediliyor. Kalamar dolmamızın içerisinde karides bulunuyor buda farklı bir lezzet katıyor.’’dedi.
 


Haberin Galerisi İçin Tıklayın.

  • PAYLAŞ:

BENZER HABERLER

ETİKETLER Baryum Balık Restorant İzmir, İzmir Baryum Balık Restorant, İzmir Birinci Kordon, İzmir yeme-İçme, İzmir Balık Mekanları, İzmir Alsancak